• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Balti patalai lengvam miegui  6 

2008-07-08 00:00:00

Balti patalai lengvam miegui
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Vasara mums dovanoja naujas šviesias ir saulėtas emocijas, spalvas, šilumą, atsipalaidavimą. Ir savo namus turėtume pritaikyti šiltajam metų sezonui. Pradėkime nuo miegamojo – vietos namuose, kur praleidžiame nemažą savo laiko dalį. Kaip padaryti, kad tvankiomis vasaros naktimis jūsų miegas būtų lengvas ir malonus?

Lovos „garderobe“ galima rasti gausybę medžiagų faktūrų ir spalvų. Patalinės spalvos, raštai ir ornamentai parinkti pagal orą už lango padeda mūsų organizmui lengviau prisitaikyti prie metų sezono, pasijusti komfortiškiau, sukuria namų jaukumą.

Patalynės spalva turi gana svarbų poveikį žmogaus miegui, kuris lemia mūsų aktyvumą dienos metu. Žiemą ir rudenį, kuomet lauke šalta ir niūru, galite sušilti po šilta antklode, džiuginančia įvairiais piešinėliais, primenančiais vasarą, saulę ir jūrą. O ką daryti vasarą, kuomet visur ir taip pilna spalvų įvairovės? Šiltuoju sezonu rekomenduojama savo lovą ir patalynę „aprengti“ baltai. Ši lengvumo, gaivumo, tyrumo ir švaros spalva leis jūsų organizmui naktį gerai pailsėti nuo spalvų įvairovės ir sukurs optimalias sąlygas kokybiškam ir sveikam miegui.

Balta spalva, anot psichologų, ramina, atpalaiduoja, slopina emocijas, suteikia progą pailsėti akims. Be to, visiems gerai žinoma, kad ši spalva atspindi saulės spindulius. Lova neprikais, todėl miegoti baltuose pataluose vasarą – tikras malonumas.

O jeigu steriliai balta spalva jums atrodo nuobodi, galite eksperimentuoti kūrybingai derindami ir maišydami baltą spalvą su ryškiais atspalviais. Jūsų miego guolis atrodys stilingai ir nepakartojamai. Jei jūs nenorite atsisakyti ryškiaspalvių ir sodrių piešinėlių, galite pasirinkti patalynės variantus, kuriuose vyraujanti balta spalva negausiai paįvairinta įvairiomis spalvomis arba stilingais siuvinėjimais.

Audinį patalinės medžiagai galite rinktis bet kokį, tiks: medvilnė, šilkas, linas, satinas ir kt. Medvilnė ir satinas leidžia kūnui kvėpuoti, o šilkas ir linas pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis, prisitaikydami prie jūsų organizmo temperatūros.

Padovanokite vasarą savo kūnui harmonijos pojūtį ir mėgaukitės ramiu bei saldžiu miegu.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
indre
2010-05-30 11:09:16
geriausia patalyne, kurioje geriausiai issimiegu tai tencel. Ji tokia svelni ir svarbiausia neprilimpa prie kuno, kai vasara buna karsta miegoti, ji netrukdo geram miegui:)
Julija
2010-04-25 18:25:56
balti patalai ir minkstutelis tempur ciuzinis.....tolygu tobulam miegui
sandra
2010-04-19 16:40:13
man patinka spavotos, dabar kai turiu ir astenceli, tai pastebiu, kad labai nenusisklabia ir kas kart kaip nauja :)