• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dėmesio, dėmės!!!

2008-08-26 00:00:00

Dėmesio, dėmės!!!
Ant grotelių keptas viščiukas labai skanus, kol... jo padažas nenuvarva ant jūsų mėgstamiausių marškinėlių. Patiekalas tampa bjaurus, o nuotaika – sugadinta. Tas pats gali atsitikti ir su vaisių salotomis. O jei prisėdusi ant ką tik nupjautos pievos žole išsitepsite savo romantiškąjį baltą sijoną – veikiausiai imsite kuo nuoširdžiausiai neapkęsti piknikų.

Stop! Tegul dėmės nebegadina jūsų vasariškos nuotaikos – tereikia žinoti, kokią greitąją pagalbą pasitelkti, kad dėmės taptų tik nereikšminga smulkmena! Štai jums dažniausiai pasitaikančių vasarą dėmių sąrašas ir būdai, kaip jas įveikti.

Uogos
Jums prireiks verdančio vandens ir pagalbininko. Tegul padėjėjas laiko ištemptą medžiagą virš kriauklės ar kokio nors karščiui atsparaus indo, o jūs iš 10-15 cm aukščio pilkite verdantį vandenį tiesiai ant dėmės. Karštis ir  besiliejančio vandens spaudimas ją panaikins it mostelėjus burtų lazdele.

Kraujas
Daugelis ligoninėse dirbančių slaugytojų nė nemirktelėję lengvai išvalo šviežias kraujo dėmes užpylusios ant jų 3 proc. vandenilio peroksido. Leiskite jam išputoti, tada nuskalaukite šaltu vandeniu. Jei dėmė iškart neišsivalė, procedūrą pakartokite, kol ji arba visai išnyks, arba taps labai blanki, o tada rūbą skalbkite kaip įprasta.

Žolė
Paprastai išskalbus rūbą su dėmių valikliu žolės dėmės išnyksta. Tačiau jei norite būti tikra, kad jų nė truputėlio nesimatys, prieš skalbimą pasinaudokite dėmių valikliu, kuris purškiamas ant sausos medžiagos: užpurkškite, palaikykite, kiek rekomenduojama instrukcijoje, o tada išskalbkite įpylusi įprasto dėmių valiklio.

Pelėsis
Šios dėmės ant rūbų pasitaiko gana retai, tačiau tereikia palaikyti kurį laiką palėpėje dar gerai neišdžiūvusią palapinę ar paplūdimio pledą – ir jos kaipmat atsiras. Sumaišykite 60 ml amoniako su 30 ml skysto indų ploviklio (be chloro), ištirpinkite šį mišinį 4 litruose vandens. Tirpale pamirkyta kempinėle gerai patrinkite dėmę, tada nuplaukite vandeniu ir visiškai išdžiovinkite gryname ore. Jei tai nepadėjo, pakartokite procedūrą su chloro tirpalu (150 g 4 litrams vandens). Tiesa, prieš tai vertėtų įsitikinti, ar toks tirpalas neišgrauš medžiagos spalvos – pabandykite jo užlašinti kokioje nepastebimoje vietoje. Beje, vertėtų nepamiršti, jog chloro jokiu būdu negalima maišyti su amoniaku, nes tada atsiras nuodingų garų. Taigi jei prireiks antros procedūros, prieš ją darydama gerai išplaukite indą, kuriame buvo indų ploviklio ir amoniako.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus