- 10 gardžiausių ir sveikiausių rudens sezono glotnučių
- Mėsainis su vištienos liulia kebabais – naujiena ar dar vienas tobulo mėsainio receptas?
- Paprasčiau nebūna: naminių ledų receptai per penkias minutes
- Kaip namų šeimininkė tapo virtuvės šefe ir kulinarinės laidos vedėja?
- Pikčiausias katinas pasaulyje (foto)
- Renkamės naujus vonios baldus: į ką atkreipti dėmesį?
- Mišku kvepianti žaliaskarė ar dirbtinė eglutė: ką rinktis?
- Mažytės Kalėdų eglutės mieloms šventėms (foto)
- Padangos ir jų evoliucija iki šiandien
- Žieminės padangos: kaip išsirinkti tinkamas?
- 1. Kūno signalai 10
- 2. Zodiako ženklai ir meilė 24
- 3. 3 gėrimai lieknėjimui 6
- 4. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 638
- 5. Skilinėja plaukų galiukai! Ką daryti? 1
- 6. 10 kiekvieno Zodiako principų 31
- 7. Jo idealas pagal Zodiaką 16
- 8. Nėštumo požymiai be testo 14
- 9. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 2
- 10. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 1. 10 kiekvieno Zodiako principų 31
- 2. Zodiako ženklai ir meilė 24
- 3. Nėštumo požymiai be testo 14
- 4. Kūno signalai 10
- 5. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 638
- 6. Jo idealas pagal Zodiaką 16
- 7. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 8. 3 gėrimai lieknėjimui 6
- 9. Skilinėja plaukų galiukai! Ką daryti? 1
- 10. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 2
- 1. Zodiako ženklai ir meilė 24
- 2. Seksas pagal asmenybės tipus (I dalis) 3
- 3. Kūno signalai 10
- 4. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 638
- 5. Ką vyrai galvoja po sekso? 10
- 6. Gėdingos ir neįprastos sekso istorijos 1
- 7. 5 sekso rekordai 8
- 8. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 9. „Simpsonų“ kūrėjas planuoja serialą kurti iki mirties
- 10. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 2
Generalinė tvarka be baimės 2

Tvarkymasis ramina nervus. Iš pagrindų kuopiant kambarius ne tik sudeginami šimtai kalorijų, bet ir išliejamos neigiamos emocijos, skaidrėja mintys ir siela. Sutvarkytame kambaryje laisviau juda teigiama energija, o tai gali net visą gyvenimą pakreipti geresne linkme.
Dar daug galima būtų prigalvoti minčių, kurios turėtų nuteikti pozityviai ir paskatinti kibti už šluotos ir skuduro. Tačiau nepaskatina. Nes generalinė tvarka kiekvienuose namuose priverčia iškuopti atokiausius užkaborius, kurių galbūt nelietėte nuo praėjusio pavasario. Tai atima begales laiko, jėgų ir energijos.
Kad taip nenutiktų – tereikia geriau suplanuoti tvarkymosi procesą ir pasinaudoti profesionalų patirtimi bei patarimais!
Nešiokitės reikmenis su savimi. Ir laiko, ir jėgų sutaupytumėte turėdama specialią "švaros dėželę" (pageidautina su ratukais). Tvarkydamasi namuose nuolat laikykite ją prie savęs, kad visa, ko gali prireikti, būtų čia pat, ranka pasiekiama. Tada nepamiršite išvalyti visų dėmių, o kartą sutvarkius vieną kambarį nebereikės grįžti į tą pačią vietą su kitos rūšies valymo priemone. Beje, šioje dėželėje būtinai turėtų atsirasti vietos ir šiukšlių maišeliui! Lygiai taip pat praverstų ir speciali prijuostė ar diržas, už kurio galėtumėte užsikišti namų tvarkymosi reikmenis: drėgną šluostę, šepetėlį, drėgmę sugeriantį skudurėlį, keletą popierinių servetėlių, gumines pirštines.
Iš viršaus į apačią. Tik tokia judėjimo kryptis tvarkantis padės darbus atlikti maksimaliai greitai ir efektyviai. Nes dulkės, nešvarumai, vandens purslai ir visa kita paklūsta visagaliam gravitacijos dėsniu ir krenta žemyn. Taigi viršutines lentynas svarbu valyti pirmiau nei apatines, o grindis plauti tik tada, kai jau sutvarkėte visa kita, kitaip teks darbą daryti du kartus.
Nusistatykite zoną, kurioje dirbsite. Užsibrėžkite labai konkrečius tikslus, ką turite padaryti. Greitesnis rezultatas ne tik palepins žvilgsnį bei glostys širdį, bet ir leis nepaskęsti visuotiniame namų chaose. Juk užkūrus generalinės tvarkos varikliuką ne taip paprasta prognozuoti, kiek spėsite padaryti per vieną dieną.
Įdarbinkite chemiją. Nustebtumėte sužinojusi, kiek daug žmonių įvairias buitinės chemijos priemones vartoja "iš akies", nesilaikydami nei koncentracijos nurodymų, nei naudojimo instrukcijos. Rezultatas – arba priemonė sugadina paviršių ar audinį, arba neįveikia to, ką turėtų nuvalyti. Taigi apsišarvuokite kantrybe ir pamėginkite daryti viską taip, kaip nurodyta instrukcijoje. Nepatingėkite perskaityti produkto etiketę ir leiskite chemijai dirbti savo darbą.
Po tvarkymosi sutvarkykite priemones. Išskalbkite šluostes, tvarkingai sudėliokite šepečius ir šepetėlius į jų vietas, sustatykite į lentyną valiklius. Tai – ne šiaip sau priesakas. Tai įstatymas. Ypač aktualus tinginiams. Nes vargu ar kas atmuštų pasiryžimą tvarkytis labiau nei suvokimas, kad... visos pagalbinės švarinimosi priemonės išmėtytos bet kaip, dalis jų kol kas nepanaudojama, dalis – nesukomplektuojama, o kai kurios apskritai pasibaigusios, tik buteliukas likęs. Taigi sustatykite viską tvarkingai – tai padės jums lengviau ir dažniau ryžtis švarinimosi procedūroms.
Apdovanok save – jūs to verta! Tikriausiai spėjote patirti, kad tvarkytis namuose daug smagiau jei kai žinote, kad pasibaigus generalinei tvarkai laukia kas nors malonaus. Pažadėkite sau dovanėlę už atliktą darbą. Tai bus puikus bonusas už alinantį darbą, apsaugosiantis nuo negatyvių minčių ir išties efektyviai pagreitinsiantis tvarkymosi rutiną.
Pavasaris: lauk šlamštą!
• Tvarką darykite nuosekliai, o nereikalingų daiktų atsikratykite po truputį. Pavyzdžiui, vieną vakarą užsibrėžkite sutvarkyti vieną spintą, o ne visus namus.
• Jei keletą metų daiktas išgulėjo nė karto nenaudotas, drąsiai galite jį mesti lauk, nes jis tikrai jums nereikalingas. Po poros dienų nė neprisiminsite, kad tokį daiktą turėjote.
• Jums sunku išmesti drabužius ar batus, kurie, jūsų akimis, dar visai tinkami, nors jų pati nenešiojate? Siūlome gerą išeitį. Atiduokite juos tiems, kam reikia labiau. Taip atliksite gerą darbą ir atlaisvinsite vietos spintoje.
• Esate prikaupusi daug mielų daikčiukų? Nustatykite galimų pasilikti smulkmenėlių skaičių. Pavyzdžiui, iš penkių šalikėlių išsirinkite du gražiausius.

- Moters diena – nesibaigiantis darbų maratonas
- Sporto planas: namų ruoša
- Namų ruoša garsenybių namuose: kas grindis plauna pats, o kam pietus gamina tarnaitė
Rušiavimas: