• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Generalinė tvarka namuose - sveikai ir be skausmo

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-07-06 12:20:00

Generalinė tvarka namuose - sveikai ir be skausmo
123rf.com
Na reikia pripažinti, kad pagal šiuolaikinį gyvenimo tempą būti puikia mama, mylinčia žmona, kylančia karjeros laiptais moterimi, jau ir taip nelengva. O kur dar idealių namų vaizdas kaip iš paveiksliuko, kur nėra nukritusios nė vienos dulkelės. Grįžusios po darbo, randate, neplautą indų stirtą, mažojo padaužos išverstą žaislų dėžę, savaitę neplautas grindis ir brangiausiojo ne vietoje numestą sportinį krepšį - apima įsiūtis.

Tačiau į visišką paniką puolate pagalvojusios apie generalinę tvarką namuose. Po jos visuomet jaučiatės suirzusi, pavargusi, skaudančia nugara ir net namų vaizdas kaip iš paveiksliuko nebedžiugina. Tačiau pasirodo namus galima tvarkyti sveikai ir be skausmo. Generalinės tvarkos patarimais dalinasi profesionali namų tvarkytoja Švabra Auksarankė.
 
Kada ateina laikas generalinei tvarkai

 Skambus žodis - generalinė. Kol netapau profesionalia namų tvarkytoja, maniau, kad generaliniais būna tik direktoriai. Juk, visi mėgsta kai aplink viskas spindi ir kvepia. Bet pripažinkim, kartais iki spindesio tiesiog neišsitiesia rankos. Taigi, kada ateina metas generalinei tvarkai namuose? Pirma, jei kartu su jumis apsigyvena kokie papildomi neatpažinti objektai. Pavyzdžiui, kampe styrančios vyro kojinės, puodelis kavos, pastumtas po lova, apaugęs įvairiausiomis kultūromis. Antra, mano nuomone, vienas svarbiausių punktų, jei per langą nebematote, ką veikia kaimynas.
 
Dažniausios klaidos

 Mielosios moterys, niekam ne paslaptis, kad mes visos esam Barbės devyndarbės, vienu metu galinčios atlikti mažiausiai septynis darbus. Bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad tvarkytis reikia protingai. Priešingu atveju, gulėsite paslikos su įvairiausiais nugaros patempimais, pirštų susipjaustymais ir panašiai. Na, ir kam gi viso to reikia?  Sveikata, juk brangiausias turtas. Be to, generalinė tvarka namuose per vieną dieną nepasidaro. Juk reikia ir kavytės pasiurbčioti, ir su drauge aptarti svarbiausias naujienas: Veronikos naująją suknelę, Birutės dietą nuo kurios ji priaugo dar du kilogramus, pasibaisėtiną sutuoktinio elgesį, kai grįžęs po krepšinio, eilinį syk krepšį su aromatinga apranga numetė kažkur į kampą. Gyvenimas juk verda, negali atsijungti keturioms dienoms.

 Prieš pradedant generalinę tvarką susidarykit planą. Po vieną darbą, kiekvienai dienai.
 
Nuo ko pradėti

 Svarbiausia gera muzika. Man asmeniškai tvarkymuisi labai tinka Elvis Preslis. Antra, meskit į šoną nudrengtą sportinę aprangą. Kai pati atrodai kaip valkata, namų tvarkymas bus košmaras. Aš pavyzdžiui, turiu baltą suknelę su burbuliukais. Juk šią procedūrą galima paversti žaidimu. Be to, net moksliškai įrodyta, kad tvarkymasis kartais gelbėja nuo daugybės ligų, tik svarbu nepersistengti. Taigi, grįžtant prie plano. Pradedam nuo sunkiausių darbų.
 
Pirmadienis

 Spinta, apsišvarink!
 Taip, dažniausiai pradedu nuo jos. Išverčiu visas jos kerteles ir be gailesčio atsikratau drapanėlėm, į kurias jau pastaruosius dvejus metu neįtelpu. Žinoma, dažnai jas pasiliekame manydamos, gal sulieknėsim. Nė velnio, su metais mes tampam sultingesnės ir apvalesnės, o tokie reliktai tik gadina nervus.

Antradienis
 Virtuvė!

 Pradedam nuo spintelių ir lentynėlių, atsikratom per ilgą laiką susikaupusiom maisto atsargom. Patikėkit, jų tikrai neprireiks. Griebiam į rankas chemikalų buteliuką ir šluostę, ir staigiais judesiais nuvalome plyteles.

Trečiadienis
 Vonia, išsiplauk!

 Patalpa, kurios labiausia nemėgstu tvarkyti. Didžiausia mano svajonė, kad vonioje būtų galima naudoti skaidrią plėvelę, kurią išpurvinus vienu rankos mostu būtų galima nuimti. Bet deja, taip būna tik reklamose. Čia neišsiversit be dezinfekcinių priemonių ir įvairiausių chemikalų. Tačiau sarbiausia nemaišyti kelių rūšių, geriausia rinktis kokią vieną valymo priemonę.  Valydamos jokias būdais neužsidarykit durų. 

Ketvirtadienishttp://lsveikata.lt
 Įkinkom ir brangiausiąjį!
 Jokia generalinė tvarka neapsieis be baldų stumdymo, todėl šiai dienai galite įdarbinti ir visą šeimą. Brangusis kilnos baldus, o jūs pasitelkusios šių laikų išradimą dulkių siurblį, mikliai visas dulkių sankaupas sutrauksite. Svarbiausia, po to grindis dar ir išplauti, kitaip sukeltos dulkelės vėl nusės į joms patogias vietas.

Penktadienis
 Tebūnie šviesa!

 Vienas mano mėgiamiausių užsiėmimų - langų valymas. Kai vėl išvystu kaimynų šeimyninio gyvenimo detales. Šį darbą visuomet pasilieku patį paskutinį. Nes tik išsivalius langus, namai atrodo kur kas švaresni.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus