• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Generalinė tvarka tavęs neišgąsdins

Autorius: Laura Mureikaitė
2008-07-23 00:00:00

Generalinė tvarka tavęs neišgąsdins
"Gamma" nuotr.

Tvarkymasis ramina nervus. Iš pagrindų kuopiant kambarius ne tik sudeginami šimtai kalorijų, bet ir išliejamos neigiamos emocijos, skaidrėja mintys ir siela. Sutvarkytame kambaryje laisviau juda teigiama energija, o tai gali net visą tavo gyvenimą pakreipti geresne linkme.

Dar daug galima būtų prigalvoti minčių, kurios turėtų nuteikti pozityviai ir paskatinti kibti už šluotos ir skuduro. Tačiau nepaskatina. Vos pagalvoji apie visą dieną kuopimosi iki devinto prakaito, apie begalę lakstymo pirmyn-atgal, lankstymosi po sofa, už sofos, tupinėjimo aplink ją ir taip toliau, rankos nusvyra, o mintys ima nešti kur nors iš namų.

Bet palūkėk. Jei negali tvarkymosi išvengti – galbūt gali jį bent šiek tiek sutrumpinti? Kai visi veiksmai suderinti ir viskas, ko reikia, po ranka – mažiau chaotiško blaškymosi, daugiau racionalaus darbo ir... greičiau pasieksi trokštamą rezultatą. Štai keletas patarimų, padėsiančių tau sustyguoti visą procesą.


Nešiokis reikmenis su savimi

Tikriausiai pažįstama situacija: bešluostydama dulkes nuo komodos pastebi, kad keleto dėmelių nuvalyti drėgnu skudurėliu nepavyks, reikia specialaus valiklio. Bet jis kol kas dar sandėliuke – pasižadi paimti vėliau, tačiau jau po 5 min. pamiršti apie dėmę, o ją prisimeni tik tada, kai į svečius užsukusi anyta meta priekaištingą žvilgsnį. Jei siurblio antgalis nepralenda po sofa – tikriausiai taip ir kolekcionuoji ten dulkių gniužulėlius, nes išsiurbusi kambarius labai tingi dar kartą pereiti tokias "problemines" vietas su maža šluotele. Nebent esi baisi tvarkinguolė, kuri pradėjusi švarinti namus laksto it prisukamas kiškutis iš baterijų reklamos: į sandėliuką – šluotelės, į vonią – sudrėkinti skudurėlį, į tualetą – specialaus valiklio ir t.t. Ar bent numanai, kiek laiko išnaudoji tokiems lakstymams pirmyn-atgal?

Ir laiko, ir jėgų sutaupytum turėdama specialią "Švaros dėželę" (pageidautina su ratukais). Tvarkydamasi namuose nuolat laikyk ją prie savęs, kad visa, ko gali prireikti, būtų čia pat, ranka pasiekiama. Tada nepamirši išvalyti visų dėmių, o kartą sutvarkius vieną kambarį nebereikės grįžti į tą pačią vietą su kitos rūšies valymo priemone.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus