• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jei skylės piniginėje: buities patarimai  1 

2009-03-25 00:00:00

Jei skylės piniginėje: buities patarimai
vakarozinios.lt; Jupiterimages nuotr.

Taupyti ir protingai panaudoti atrodytų nereikalingus daiktus ar produktų atliekas vertėtų visada.

Iš virtuvės tiesiai į vazonėlį

Mūsų vazoninėms gėlėms nuolat reikia trąšų. Tačiau visai nebūtina jų pirkti. Geriausias trąšas gėlėms rasite virtuvėje. Štai kuo galite jas pamaitinti:

Juodos kavos tirščių nemeskite lauk, nes jie yra puiki trąša, kuri padės gėlėms vešėti. Taip pat tinka ir arbatos tirščiai, kurie ne tik sustiprins gėles, bet ir apsaugos nuo kenkėjų.

Vandens, kuriame plovėte mėsą, nepilkite lauk, nes jis labai vertinga trąša gėlėms.

Į tuščią pieno pakelį įpilkite vandens, o paskui juo palaistykite gėles.

Kiaušinių lukštuose gausu kalcio. Gerai juos sutrupinkite, sudėkite į kokį nors indą ir užpilkite vandeniu. Po poros savaičių palaistykite tuo vandeniu gėles. Tręškite kas mėnesį.

Dėmės ant medinių paviršių

Jeigu netyčia ant medienos paviršiaus užkrito degantis degtukas, pažeidimą galima pašalinti majonezu. Uždėkite nedidelį kiekį majonezo ant pažeisto paviršiaus ir palikite pusei valandos. Jeigu paviršius apdegęs smarkiau, atsargiai nugremžkite pažeistą plotelį, tada patepkite specialiu vašku.

Jeigu medinis paviršius subraižytas, pažeistas vietas patepkite vazelinu. Palikite 24 valandoms, o paskui įtrinkite minkštu skudurėliu. Smulkius įbrėžimus galite pašalinti batų tepalu (tik parinkite tinkamą spalvą, pavyzdžiui, šviesiam medžiui naudokite bespalvį tepalą) arba pastą baldams atnaujinti. Gilius įbrėžimus užmaskuosite vašku medžiui.

Jeigu ant medinio paviršiaus užlaša žvakės vaško, jokiu būdu jo negremžkite niekuo aštriu. Jį pašalinti galima plaukų džiovintuvu. Karšto oro srovę nukreipkite į dėmę ir laikykite tol, kol ji suminkštės, paskui nuvalykite vašką drėgnu skudurėliu. Pašalinus dėmę, nuvalykite paviršių medienos blizginimo priemone.

Šlapių stiklinių paliktus ratus galima pašalinti dantų pasta, jeigu dėmė šviesi, patepkite ratelį ir įtrinkite. Jeigu dėmė tamsi, pabandykite ją valyti tirpalu, pasigamintu iš sviesto, majonezo ir pelenų (sumaišykite po pusę šaukštelio kiekvieno ingrediento). Įtrinkite pažeistą vietą ir nublizginkite paviršių.

Spagečiai vietoje ilgų degtukų

Reikia uždegti žvakę siauroje žvakidėje ir neturite specialaus, ilgo degtuko? Nesijaudinkite... Jį sėkmingai pakeis spagetis. Makarono galą uždekite degtuku ir kiškite jį į siaurą žvakidę. Tikrai nenudegsite piršto.

Virvė be mazgų ir visada po ranka

Majonezo ar uogienės stiklainiukai tinka ne tik naujoms uogienėms supilti. Juose galite laikyti špagatą, kuris namie visada reikalingas. Špagato kamuoliukas, įdėtas į stiklainį, niekada nesusimaizgys ir bus patogu jį naudoti. Tereikia dangtelyje pragręžti skylutę ir pro ją ištraukti špagato galiuką. Kad lengviau būtų ištraukti špagatą, skylutės kraštus patepkite bespalviu laku.

Nudėvėtas megztinis dar gali būti naudingas

Ištampytas megztinis nebūtinai turi keliauti į šiukšlyną, iš jo galite pasiūti gražių ir naudingų daiktų. Iš megztinio rankovės galima pasisiūti šiltą movą arbatinukui. Jame užplikyta arbata ilgiau išliks šilta. Iš didelio megztinio galima pasisiūti spalvingą žieminį užvalkaliuką pagalvei, kuri papuoš jūsų sofą.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Simona
2009-03-25 09:52:08
Patarimai isties naudingi ir idomus. Bandysiu ;|)