• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip namuose išvalyti kailinius  1 

Autorius: Parengė Gerda Zemenskaitė
2010-11-25 08:00:00

Kaip namuose išvalyti kailinius
Jupiterimages.com

Pasiėmus iš spintos mėgstamus kailinukus ir ant jų aptikus dulkių sluoksnį ar dėmę, nepanikuok, Tau tikrai pavyks susitvarkyti!


Žinok, kad natūraliam kailiui patinka šaltis ir jis nemėgsta šilumos. Saugok jį vėsioje patalpoje (7laipsniai Celzijaus), esant nuolatinei oro drėgmei. Jokiu būdu nesupakuok kailio į storą maišą: oro stygius kailį padarys sausu bei lūžinėjančiu. Naudok tik medvilninį užvalkalą.


Jeigu gaminys apdulkėjo, patiesk jį ant drėgnos paklodės kailiu į apačią ir papurtyk. Norint gaminiui suteikti blizgesio, pavalyk jį acte sudrėkintu skudurėliu. Jeigu kailis tapo kietas, sutepk jį iš išvirkščios pusės glicerinu praskiestu vandeniu.


Gaminį iš balto kailio pabarstyk bulvių krakmolu, o po to gausiai supurkšk šilto vandens bei skalbimo miltelių skiediniu.

Masę ištepk rankomis, o kai ji nudžius, nuimk šepečiu. Po šių veiksmų gerai išdžiovink ir kruopščiai iššukuok kailį.
Norėdami pašalinti prakaito ir riebalines dėmes, turėtumėte sumaišyti 1 šaukštelį amoniako su 3 šaukštais valgomosios druskos ir ištirpinti 0.5 litro vandens. Šiuo mišiniu valykite suteptas vietas.


Auksinis patarimas! pavalykite kailį benzinu sudrėkinta šluoste, po to jį pabarstykite krakmolu, po kurio laiko iškratykite ir iššukuokite. Pūkuotą kailį ir šviežią dėmę valykite palei plauką, o lygų, nepūkuotą, su užsisenėjusiomis dėmėmis – prieš plauką.


Stambūs gaminiai dažnai valomi medžių pjuvenomis (tik ne spygliuočių) arba kviečių luobelėmis. 


Kad kailis nepagelstų, periodiškai trinkite jį vandenilio peroksidu praskiestu vandeniu.


Dirbtino kailio valymui negalima naudoti acto ir acetono. Sumaišykite benziną ir krakmolą proporcija 1:1 ir patrinkite dėmę. Prieš valant būtinai patikrinkite ar gautas mišinys nekeičia kailio spalvos. Paprastesnis būdas: vieną valgomąjį šaukštą skalbimo miltelių ištirpinkite viename litre verdančio vandens. Atvėsintu skiediniu, su vatos tamponėliu ištrinkite kailį, po to nuplaukite su kempine, kurią turėtumėte sudrėkinti šiltame vandenyje.


Kailio džiovinimui nenaudokite radiatoriaus, plaukų džiovintuvo ar lygintuvo. Palikite jį džiūti natūraliu būdu kuo toliau nuo šildomųjų prietaisų. Jeigu kailis stipriai sugadintas kavos, vyno ar padažo dėmėmis – neškite kailinius į cheminį valymą.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Jurgita
2017-08-02 21:49:13
Kaip iš karakulio panaikinti stipriai įsigėrusį tabako kvapą.
Dėkoju už pagalbą.