• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip saugoti ir valyti baldų apmušalus  1 

2008-04-21 00:00:00

Kaip saugoti ir valyti baldų apmušalus
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą, "Gamma" nuotr.

Apmušalai – minkštų baldų Achilo kulnas. Tačiau žinant keletą nesudėtingų taisyklių, kaip tinkamai juos saugoti ir prižiūrėti, džiaugtis baldais bus galima ilgiau.

1. Niekada neskalbkite nuimamų apmušalų skalbimo mašinoje. Taip pat nedžiovinkite jų fenu arba dulkių siurbliu. Visa tai kenkia audiniui, jis praras savo elastingumą, glotnumą, patvarumą ir formą.

2. Pernelyg dažnai nesiurbkite minkštų baldų apmušalų. Kartu su dulkėmis siurblys įtraukia ir smulkius audinio šerelius, apmušalai praranda savo kokybę, greičiau dyla, išsitampo.

3. Jei dėmėms valyti naudojate stiprias cheminio valymo priemones, nepilkite jų tiesiai ant audinio – geriau suvilgykite kitos medžiagos skiautelę ir tada šią priglauskite prie baldo.

4. Nepilkite ir netepkite ant audinio iš karto kelių rūšių dėmes valančių priemonių.

5. Drėgnai išvalę audeklą leiskite jam išdžiūti natūraliai. Daugiausia, kaip galite šį procesą pagreitinti – tai nuspausti drėgmės perteklių popieriniu rankšluosčiu.


Tai – bendros minkštų baldų priežiūros taisyklės. Tuo tarpu jei ant jūsų baldų atsirado specifinių dėmių, pagal jas rinkitės ir priemones, kuriomis valysite. Vienoms dėmėms nepatinka valymas vandeniu, kitoms nepriimtini sausi valymo būdai. Taigi kokias dėmes kaip šalinti iš savo patogiųjų minkštų baldų?

Kava. Ir kam gi neteko išpilti kavos ant savo senos geros sofos?! Tačiau neskubėkite griebtis aštriausių keiksmų – pasirodo, šios dėmės labai lengvai išvalomos. Įtrinkite išteptą vietą gabalėliu muilo, tada pavalykite drėgnu skudurėliu ir leiskite audiniui išdžiūti. Jei reikia – procedūrą pakartokite.

Sultys. Jomis minkšti baldai apliejami ne rečiau, nei kava. Tačiau sulčių dėmes išvalyti, deja, kiek sunkiau. Jums teks sumaišyti amoniako ir acto, patepti šiuo tirpalu dėmę ir leisti išdžiūti.

Arbata, kakava. Į 1 l vandens įpilkite 2 šaukštus acto ir šiek tiek dėmes valančios priemonės. Pavalykite dėmę tirpale suvilgyta kempinėle ir leiskite audeklui išdžiūti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2010-07-15 11:15:28
Šaunuoliai straipsnio autoriai - labai vertinga info, dėkui :)