• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas "ryja" elektrą jūsų namuose? (apklausa)  2 

Autorius: eli.lt
2010-03-11 08:00:00

Kas
flickr.com nuotr.

Atlikti tyrimai nustatė, jog lietuviai klysta vertindami buitinių prietaisų energijos sąnaudas. 36% Lietuvos gyventojų mano, jog daugiausia elektros energijos sunaudoja elektrinė viryklė, 17 % mano, jog orkaitė, 13%, kad šaldytuvas – rodo „Electrolux“ užsakymu „Baltijos tyrimų“  atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Tuo tarpu įvairūs taupymo buityje vadovai skelbia, kad didžiausių energijos rijikų trejetukas išsidėsto taip: pirmoje vietoje šaldytuvai ir šaldikliai, antroje – skalbyklės, trečioje – skalbinių džiovyklės.

„Nepralenkiami prietaisai, naudojantys energiją yra tie, kurie yra nuolat įjungti į elektros šaltinį, t.y. šaldytuvai ir šaldikliai – tarp jų sunaudojamos energijos nėra tokio skirtumo, kaip mano lietuviai. Apie tai, jog šaldiklis naudoja daugiausiai energijos, mano tik 5%. apklaustųjų, tačiau mažesnės energijos sąnaudos gali būti pateisintos tik tuo, kad šis prietaisas yra mažiau varstomas, todėl sunaudoja kiek mažiau energijos nei šaldytuvas tinkamai temperatūrai atstatyti“, - sako „Electrolux“ direktorius Deimantas Kirlys.

Pasak jo, būtent todėl šaldymo prietaisų kategorijoje yra itin aktuali energijos taupymo klasė. Jei prieš porą metų A energijos taupymo klasė šiems prietaisams buvo aukščiausias pasiekimas, tai šiandien vartotojai gali rinktis žaliosios „Electrolux“ linijos prietaisus, kurios šaldytuvai ir šaldikliai atitinka A+ (20 proc.taupesnę) ir A++ (40 proc. taupesnę) energijos sunaudojimo klasę.

„Kitų prietaisų energijos sunaudojimas tiesiogiai priklauso nuo jo naudojimo dažnumo, tačiau, skirtingai, nei mano lietuviai, nėra tokio didelio skirtumo tarp orkaitės ir tradicinės kaitlentės – jos naudoja panašiai energijos“, - sako D.Kirlys.

„Electrolux“ vadovo teigimu, energijos suvartojimo taupumu išsiskiria tik indukcinės kaitlentės, suvartojančios 20-25% mažiau elektros, nei įprastos. Tačiau Lietuvoje jos kol kas neužima dominuojančių pozicijų – lietuviai jas dar  tik atranda.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Kuris iš šių buitinių prietaisų, Jūsų nuomone, sunaudoja daugiausiai elektros?
Elektrinė vyryklė
27 (6.84 %)
Orkaitė
43 (10.89 %)
Šaldytuvas
104 (26.33 %)
Elektrinė skalbinių džiovyklė
21 (5.32 %)
Skalbimo mašina
85 (21.52 %)
Kaitlentė
16 (4.05 %)
Šaldiklis
24 (6.08 %)
Indaplovė
21 (5.32 %)
Kita
54 (13.67 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
bella
2010-03-19 09:33:16
čia geras :))
Mantas
2010-03-16 09:56:52
Reikejo paminet Kaimynus :D