• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ko nedaryti vonioje?

Autorius: Moters Savaitė, freedigitalphotos.net
2012-09-27 09:18:00

Ko nedaryti vonioje?
galvokite, ką darote vonioje
Vonioje, atrodytų, galima viskas. Ne vienas žmogus, bijantis draugų kompanijoje net „Tris milijonus“ paniūniuoti, duše traukia arijas ne prasčiau už Liudą Mikalauską (bent jau pats taip galvoja). Vonios veidrodis tampa intymių vietų depiliacijos ir visai neestetiškos tarpdančių švarinimo siūlų procedūros liudininku. Atrodytų, nėra dalykų, kurių negalėtume daryti vonioje.

Ir vis dėlto tai – apgaulinga iliuzija. Kai kurie dalykai – procedūros, kurios gali pakenkti mūsų sveikatai – ir čia yra tabu. Tad ko neturėtumėte daryti ten, kur jaučiatės išsivadavusi iš etiketo ir mandagumo gniaužtų, kai esate vienui viena?

Gerti vandens iš dušo galvutės. Visų pirma, dušo galvutėse tarpsta gausus būrys ligas sukeliančių bakterijų. Bet tai – dar ne viskas. Bakterijų šaltiniu gali būti ir karštas vanduo. O juk prausiatės atsukusi ir karšto, ir šalto vandens čiaupą. Taigi jei norite gerti – tiesiog prisipilkite puodelį šalto vandens, o dušą palikite kūno higienos ritualams.

Išeinant palikti užtrauktą dušo užuolaidą. Pelėsis ir purvas dievina vietas, kur tamsu, šilta ir drėgna. O nešvarumai ir įvairius namų paviršius nugulę grybelio sporos gali sukelti alergijos ir astmos simptomus. Tad išeidama iš vonios atitraukite dušo užuolaidą, palikite pravertas vonios duris, kad gerai išsivėdintų drėgmė – visa tai bus į naudą ir jums, ir jūsų vonios interjerui!

Nuleisti tualeto vandenį neuždengus unitazo. Kaskart nuleidžiant vandenį dalis unitaze tarpstančių bakterijų su vandens purslais patenka į orą, nusėda ant kitų vonios kambario paviršių ir... toliau dauginasi ten, kur jūsų šepetys ir unitazą dezinfekuojantis valiklis niekada neužklysta. Saugiausia – prieš nuleidžiant vandenį uždengti unitazo dangtį.

Laikyti dantų šepetėlį prie kriauklės. Nors muilinė ir dantų šepetėlių laikiklis paprastai komplektuojami taip, tarsi turėtų stovėti petys petin (tiksliau – briauna briaunon), jūsų ištikimajam dantų sanitarui bus kur kas saugiau įsikurti kur nors atokiau – pavyzdžiui, vonios spintelėje. Kaskart kriauklėje plaunantis rankas, kitiems šeimos nariams valantis dantis, purškiant plaukus laku ar naudojant kitas lakiųjų dalelių turinčias higienos ir kosmetikos priemones ant jūsų dantų šepetėlio jaukiai nusėda ir bakterijos, ir nešvarumai. O nuo čia jiems – pats tiesiausias kelias ant jūsų dantenų. Tad patraukite jį tolėliau – ir jūsų odontologas jus pagirs.

Valytis rankas svetimu rankšluosčiu. Jei keletas žmonių naudojasi tuo pačiu rankšluosčiu – bakterijos nuo vienų rankų netrunka patekti ant kitų. Tai ypač pavojinga gripo, kitų sezoninių infekcijų metu, taip pat kai namuose yra sergantis, nusilpusios imuninės sistemos žmogus ar kūdikis. Kiekvienas šeimos narys privalo turėti po atskirą rankšluostį. Ir pasirūpinkite, kad švarų rankšluostį turėtų ir jūsų namų svečiai. Arba padėkite matomoje vietoje rulonėlį vienkartinių rankšluosčių.

Naudoti tą patį kontaktinių lęšių konteinerį ilgiau nei 3 mėnesius.
Bakterijos, nusėdusios ant plastiko sienelių, gali persikelti ir ant jūsų kontaktinių lęšių, o vėliau sukelti akių infekciją. Keiskite savo kontaktinių lęšių konteinerį ne rečiau kaip kas 3 mėnesius. O kaskart jį atidariusi išskalaukite su steriliu kontaktinių lęšių skysčiu ir palikite išdžiūti atidarytą – taip neleisite bakterijoms daugintis.

Valytis intymią vietą iš užpakalio į priekį. Taip padedate bakterijoms nuo išangės patekti ant išorinių lytinių organų, o nuo čia joms atsiveria tiesus kelias į organizmo vidų. Čia atsidūrusios bakterijos gali sukelti įvairius uždegimus bei infekcijas. To išvengsite po tualeto valydamasi atvirkščia kryptimi – iš priekio atgal.

Dušas prieš grybelį.
Blogas kvapas ir išskyros intymioje vietoje? Tai – patikima priežastis kuo greičiau apsilankyti ginekologo kabinete, bet tikrai ne pretekstas keliskart per dieną atkakliai plauti lytinius organus, juolab nukreipus dušo srovę į makštį. Tai tik išplauna gerąsias makšties bakterijas ir sukelia palankiausias sąlygas tarpti infekcijai. Makštis – savaime apsivalantis organas, todėl jos plauti apskritai nerekomenduojama. Išorinius lytinius organus būtina prausti kasdien, vieną arba keletą kartų (pagal poreikius). Jei nepaisant tokios higienos vargina pagausėję išskyros ir blogas kvapas – metas eiti pas gydytoją kad patikslintų diagnozę ir skirtų gydymą.Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus