• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pagalvė - saldaus miego garantas  4 

2008-04-08 00:00:00

Pagalvė - saldaus miego garantas

Kadangi nemažą gyvenimo dalį pramiegame, pagalvė – svarbus ir nepamainomas mūsų kasdieninis komponentas.

Patogi pagalvė – gero ir malonaus poilsio garantas. Tačiau ji lemia ne tik ramų ir saldų miegą. Netinkamai parinkta pagalvė gali sukelti ir kai kuriuos sveikatos sutrikimus: stuburo ligas, galvos, kaklo ar rankų skausmus, alergijas ir t.t.

Pagalvės dydis ir forma

Standartiniai pagalvių išmatavimai svyruoja nuo 40 iki 80 cm ilgio ir nuo 30 iki 50 cm pločio. Mėgstantiems didžiules pagalves (pvz., 80X80), nereiktų pamiršti, jog pagalvės plotis neturėtų būti didesnis už čiužinio plotį.

Nuo vaikystės mes įpratę prie kvadratinių pagalvių, bet šiuo metu parduotuvėse galime rasti pačių įvairiausių formų pagalvių.

Kas pagalvės viduje?

Ne ką mažiau svarbu yra iš ko pagalvė pagaminta. Rinkdamiesi pagalvę, pasidomėkite kas sudaro jos užpildo dalį. Pagalvės užpildomos natūraliomis ir sintetinėmis medžiagomis.

Natūralios medžiagos. Tradicinė pagalvių užpildymo medžiaga – pūkai ir plunksnos. Tokioms pagalvėms naudojami gulbių, žąsų pūkai arba pūkų ir minkštų plunksnų mišiniai. Pūkai apsaugo paukščius ne tik nuo šalčio, bet ir nuo karščio – tokiomis savybėmis pasižymi ir pagalvės iš šių medžiagų. Pagalvės iš pūkų bei plunksnų puikiai sugeria drėgmę, tačiau jos visiškai netinka alergiškiems žmonėms. Atidžiai apžiūrėkite pagalvės siūles. Blogai susiūtos siūlės tvirtai nesulaikys pūkų bei plunksnų, jūsų pagalvė pradės "plunksnuotis". Nepamirškite pūkinės-plunksninės pagalvės pravėdinti. Tai daryti reikėtų nerečiau nei kartą per metus. Išneškite ją į lauką ir palikite saulėje visai dienai. Tokios pagalvės nėra ilgaamžės. Tinkamiausia jas naudoti maždaug 5 metus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gabija
2010-05-26 11:09:05
man tai tempur pagalve patinka nes kai meigu ant pilvo, tai ryte neskauda sprando, nes jei tenka miegoti ant kitokios, tai tada ryte puse valandos prireikia, kad pramankstinciau visa kakla:)
arune
2010-04-27 13:53:24
geriausia pagalve tai man tempur:) puikiai miegu ir vis nepamirstu uz ja padekoti savo vyrui, kad tokia gera dovana man nupirko:)
virginija
2010-04-20 17:58:42
kai padovanojo man vyras tencel pagalve, tai iki siol dziaugiuos ir dekoju jam. Jis tikrai zino, kas man patinka ir kad miegas man labai svarbus.