• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Protingoji indaplovė  1 

Autorius: Eli.lt
2009-05-31 07:00:00

Protingoji indaplovė
Jupiterimages nuotr.
Ar žinote, kiek laiko sugaištama kasdieniam trijų asmenų šeimos indų plovimui? Jei tikėtumėme mano kaimyne, tai nemažiau šimto metų. Oficiali statistika skelbia truputį kitą skaičių: per metus "išplauname" apie dvi savaites. Argi ne geriau būtų skirti šį laiką pilnaverčiam poilsiui, pavyzdžiui, prie jūros ar slidinėjimo kurorte? Tuo labiau, kad visą indų plovimo darbą gali atlikti indaplovė.


Nuo ko viskas prasidėjo?


Patentą pirmajai pasaulyje indaplovei gavo amerikietis Džoelis Hugtonas (Joel Houghton). Tai buvo medinė rankinė konstrukcija, kurioje sukosi ratas, apipurškiantis vandeniu ant padėklo stovinčius indus. Technikos efektyvumą aptarinėti netenka, tačiau, be abejo, tai buvo svarbus žingsnis svarbaus tikslo link. Ir jau 1880 metais Bendžaminas Hove pristatė visuomenės teismui patobulintą konstrukciją – taip pat mechaninę. Rezultatui pasiekti reikėjo intensyviai sukti agregato rankeną.


Ką gi turime dabar?


Šiandien bet kokios technikos charakteristikos tiesiogiai susijusios su išeigos (elektros energijos, vandens ir laiko) minimizavimu. Pažangios technologijos leidžia gaminti indaploves, galinčias išplauti iki 14 indų komplektų naudojant 12-13 litrų vandens. Net taupiausia šeimininkė nesugebės taip taupiai išeikvoti vandenį, plaunant rankomis. Be to, šiuolaikinės konstrukcijos plauna labai kokybiškai, atsargiai ir beveik be garso.


Kaip tai vyksta?


Pirmiausia, ta pati vandens porcija yra naudojama pakartotinai, prieš tai išvalius ją filtre. Antra, jonų mainų įtaiso dėka, patenkantis vanduo tampa minkštesnis, kas padidina jo plovimo savybes. Sutaupyti elektros energiją galima racionaliai išdėstyto apsikeitimo šiluma įtaiso dėka: šis plokščias bakelis talpinamas po mašina. Šaltas vanduo dalinai pasišildo jame nuo karšto vandens porcijos, nuleistos po filtravimo. Be to, daugelyje mašinų, apsikeitimo šiluma įtaisas skirtas indų džiovinimui (kondensacijos principu) be papildomo elektros energijos naudojimo. To rezultate, elektros energijos sąnaudos įrenginio darbui, skirto 12-14 stalo indų komplektų plovimui, neviršija 1,3-1,4 kW/h.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Sabina
2011-09-07 10:38:24
Geras strapsnis, kaip tik planuojame pirkti indaplove,nes jau atsibodo plauti rankomis ir eikvot vandenį. topo centre nusiziurejom pora variantu, reikes apsisprest kuria imt ir pagaliau turesiu geriausia drauge virtuveje :)