• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Saldaus miego paslaptis – kokybiška patalynė

Autorius: patalyne.lt nuotr.
2011-12-25 11:40:00

Saldaus miego paslaptis – kokybiška patalynė

Visada svajojau miegoti satino patalynėj. Kurį laiką ieškojus tinkamų išmatavimų, maniau suradusi išsvajotąją patalynę už itin prieinamą kainą, tad nedvejodama nusipirkau. Dar tos pačios dienos naktį suvokiau nusipirkusi jos sintetinį pakaitalą. Patalynė įsielektrino, paaiškėjo, jog ji prastai sugeria drėgmę, sukelia nemalonius pojūčius...

 Savo žiniomis apie tai, ką turime išmanyti apie patalynės audinius, jų sudėtį bei savybes, dalijasi Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto dekanė Zita Skutulaitė bei „1000 ir 1 nakties“ patalynės salonų tinklo direktorė Eglė Šlapkauskienė.
 
 Iš kokių audinių gali būti siuvama patalynė?

 Eglė Šlapkauskienė: Patalynė siuvama iš satino, damasto, batisto, flanelės, kitų medvilninių audinių bei trikotažo. Tačiau norint paaiškinti, kuo jie skiriasi, reikėtų bent užsiminti, kas yra audimas. Tai – audinio gaminimas iš siūlų, kai audimo staklėmis tam tikra tvarka supinamos dvi statmenos siūlų sistemos – išilginė (metmenys) ir skersinė (ataudai). Audinio savybes, išvaizdą ir raštą lemia siūlų persipynimo tvarka.

 Kaip paprastai ir greitai atskirti gerai išaustus patalynės, rankšluosčių ir kitų gaminių audinius?

 Zita Skutulaitė: Vertinant bet kokių audinių kokybę, žiūrima, ar nėra mechaninių pažeidimų, sutepimų, audinio struktūros klaidų, ar audiniai nudažyti lygiai, be dėmių,  ar marginimo piešiniuose spalvos nedengia viena kitos.

 Eglė Šlapkauskienė: Audinio kokybė labai priklauso nuo jo sudėties ir siūlų kokybės. Apie patalynę galima spręsti įsižiūrėjus į audinį: nesunku pastebėti, ar audinys gerai išaustas, ar primena marlę. Medvilnė kaip žaliava auginama tam tikrose pasaulio vietose. Kai kurie patalynės gamintojai perka švarią, kokybišką medvilnę, kai kurie – tai, kas lieka nuo kokybiškos medvilnės. Abiem atvejais gaminio sudėtis bus medvilnė, bet ar tikrai kokybiška? Jeigu patalynės audinio gamyboje buvo naudoti iš kokybiškos švarios medvilnės, o ne jos likučių, pagaminti verpalai – audinys bus tankus, gražiai suaustas, piešinys neišsiliejęs. Na, o kalbant apie vonios tekstilės audinius, reikėtų pažymėti, jog geras rankšluostis turi būti pakankamai tankus, nes pagrindinis reikalavimas, keliamas šiems gaminiams, – kad jie gerai sugertų vandenį. Kuo audinys tankesnis, tuo aukštesnė kokybė, tuo tekstilės audinio sudėtyje turi būti suausta daugiau medvilnės. Rankšluosčio kokybiškumą lemia audinio 1kv/m svoris, kuo svoris didesnis, tuo rankšluostis sugeria daugiau vandens. Prasti rankšluosčiai pasidaro šlapi, vos pradėjus jais šluostytis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 6Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus