• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sidabriniai įrankiai: kaip juos prižiūrėti?  1 

2008-09-23 00:00:00

Sidabriniai įrankiai: kaip juos prižiūrėti?
"Gamma" nuotr.

Jau nuo seno yra žinoma, kad valgyti sidabriniais įrankiais yra daug sveikiau mūsų organizmui nei paprastais, o gydomosios jo savybės minimos dar senovės indų knygose. Sidabras turi dezinfekuojamųjų savybių ir veikia kaip natūralus antibiotikas, sunaikindamas daugelį ligas sukeliančių organizmų. Labai naudinga sidabriniuose induose laikyti vandenį, nes jis profilaktiškai veikia žmogaus organizmą ir stiprina imuninę sistemą. Net ir bažnyčioje švęstas vanduo yra laikomas sidabriniame inde, o toks sidabro jonais praturtintas vanduo yra biologiškai švarus. Beje sidabrinėje vazoje pamerkta gėlė žydės ilgiau už tą, kuri pamerkta paprastoje vazoje.


Kadangi sidabras yra taurusis metalas, jį reikia prižiūrėti ypač atidžiai ir jokiais būdais nedėti plauti į indaplovę. Geriausia būtų pasinaudoti šiais patarimais:


1. Panaudoję sidabrinius įrankius stenkitės kuo greičiau juos išplauti, kad jie nepajuostų nuo maisto. Sidabras labiausiai pajuosta nuo druskos, kiaušinio trynio, brokolių ir žuvies. Išplaukite rankomis, iššluostykite švelniu medvilniniu skudurėliu.


2. Niekada neplaukite sidabro ir nerūdijančio plieno įrankių viename dubenyje, nes sidabras gali susibraižyti, pajuosti, o nerūdijančio plieno gaminiai tampa dėmėti.


3. Jei norite vienu metu išplauti daug sidabrinių įrankių, dubens dugną išklokite aliuminio folija ir ant jos uždėkite sidabrą. Tada užpilkite įrankius verdančiu vandeniu, įberkite apie 3 šaukštus sodos ir pamirkykite 10 minučių.


4. Galima vietoje sodos naudoti ir druską. Išklokite dubenį aliuminio folija ir įberkite keletą šaukštų druskos, tada dėkite sidabrinius įrankius ir užpilkite juos verdančiu vandeniu. Palaikę apie 1 val. praskalaukite po šaltu vandeniu ir nušluostykite sausu skudurėliu.


5. Patamsėjusius sidabro dirbinius galima nuplauti vandeniu su nedideliu ploviklio kiekiu ir keletu lašų amoniako. Po to juos reikia perplauti vandeniu, nusausinti ligninu, pamerkti į spiritą ar acetoną ir išdžiovinami šilto oro srove.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
saulyte
2008-09-23 13:40:41
labai aktualu, kaip tik gavau sidabrinius irankius is mociutes