• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Silikoninė kepimo forma. Ką turėtume žinoti?  2 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-11-08 09:26:00

Silikoninė kepimo forma. Ką turėtume žinoti?
freedigitalphotos.net

Šiuolaikinė šeimininkė įprastą kepimo formą pakeitė nauja, silikonine. Tačiau yra ir tokių šeimininkių, kurios dar neįvertino silikoninių kepimo formų privalumų, todėl mes pasiruošusios Jus supažindinti su visais šios kepimo formos privalumais ir trūkumais. Viskas tam, kad pasirinktumei geriausią variantą!

 

Silikoninių kepimo formų pasirinkimas

Silikoninės kepimo formos būna pačios įvairiausios: vientisos, suskirstytos kepti keksiukams arba kepsneliams bei kekso formos, su išpjautu viduriu. Pasirinkti turėtumėte tą, kurią naudosite dažniausiai, pagal savo poreikius.

Silikoninių kepimo formų naudojimas

 

Dažnai jaunoms namų šeimininkėms iškyla klausimas, kaip reikėtų dėti silikoninę kepimo skardą į orkaitę, kad ši nepakeistų formos, nesubliukštų, o pyragas neišvarvėtų. Mielosios, silikoninę kepimo skardą drąsiai dėkite ant grotelių, esančių orkaitėje. Lygiai pastačiusios galite būti ramios, kad Jūsų patiekalas nesideformuos ir neiškris. Atminkite, jog jokios papildomos skardos apačioje, po silikonine skarda, dėti nereikia. Padėjus formą ant grotelių, šiluma pasiskirstys tolygiau ir patiekalas keps vientisai.

 

Silikoninių kepimo formų privalumai

 

Silikoninėje kepimo formoje esantį maistą galite drąsiai laikyti šaldytuve, o prireikus - pašidyti mikrobangų krosnelėje. Atminkite, kad visada turite būti su virtuvinėmis pirštinėmis. Nors pats silikonas ir neįkaista, tačiau jį veikia karštas maistas, kuris perduoda savo karštį kepimo formai.

 

Silikoninei kepimo formai nereikia naudoti jokio aliejaus, sviesto ar kepimo popieriaus. Drąsiai pilkite tešlą ar pan. tiesiai į kepimo formą, maistas tikrai nepridegs.

 

Labiausiai pastebimas silikoninės kepimo formos trūkumas

 

Stenkitės patiekalus silikoninėje kepimo formoje kepti iki 200 laipsnių, mat prie 220 laipsnių ant kepimo formos gali atsirasti rudų dėmių, kurios atrodo neestetiškai.

 

 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
arnas
2014-10-25 18:48:15
stai parasyta paciame gale:
Labiausiai pastebimas silikoninės kepimo formos trūkumas

Stenkitės patiekalus silikoninėje kepimo formoje kepti iki 200 laipsnių, mat prie 220 laipsnių ant kepimo formos gali atsirasti rudų dėmių, kurios atrodo neestetiškai.
o jei laikysimes naudojimo instrukcuju tai nieko ir neisskirs nu jei perkaitinsi tai aisku iskirs prades lyditis smirdet, gi viskam yra naudojimo instrukcijos kurias reikia laikytis :)
skaitytoja
2011-11-08 11:25:12
Pradzioje rasoma, kad bus supazindinta su formos privalumais ir trukumais. Trukumu isvardinta nebuvo nei vieno. Idomu ar tos silikonines formos neisskiria kokios nors kenksmingos medziagos karstyje?