• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šiuolaikinei virtuvei – taupūs ir elegantiški šaldytuvai  1 

Autorius: Reklama
2010-06-29 12:16:00

Šiuolaikinei virtuvei – taupūs ir elegantiški šaldytuvai

Šiuolaikinė virtuvė – tai ne tik moderni, aprūpinta naujausiomis technologijomis, bet ir taupi virtuvė. Šaldytuvai ir šaldikliai sunaudoja apie 25 proc. visos namų ūkio energijos, todėl šiandien, kai elektros kainos auga it ant mielių, o kiekvieną naują sezoną kišenę vis smarkiau tuština mokesčiai, labai svarbu įsigyti kuo taupesnį šaldytuvą. Pasirinkti tinkamai paprasta – tereikia ieškoti A++ klasės, garantuojančios maksimalų prietaiso energinį veiksmingumą. Mat ženkliukas A++ reiškia, kad šaldytuvas suvartoja iki 60 proc. mažiau energijos už kitus ir yra taupiausias iš šiuo metu rinkoje esamų buitinių šaldymo prietaisų.

Sutaupo apvalias sumas

Pasak vienintelės Baltijos šalyse buitinių šaldytuvų gamintojos AB „Snaigė“ rinkodaros direktorės Rūtos Petrauskaitės, A++ klasės šaldytuvai sunaudoja tiek pat elektros energijos, kiek ir 25 vatų elektros lemputė. „Lyginant du vidutinio dydžio šaldytuvus, kurių vienas yra žemesnės – A naudingumo klasės, o kitas aukščiausios – A++, pastarasis neabejotinai nugali. A++ klasės šaldytuvai leidžia šeimininkams apčiuopiamai sutaupyti“, – tvirtina R.Petrauskaitė.

„Snaigei“, visai neseniai pristačiusiai naująjį A++ klasės šaldytuvą „Ice Logic“, aukščiausių elektros energijos taupymo standartų pasiekti padėjo ir Kauno technologijos universiteto mokslininkai.

„Apskaičiuota, kad vidutinis žemesnės energinės klasės šaldytuvas per parą sunaudoja 0,91 kilovatvalandės elektros energijos, o A++ klasės šaldytuvas – beveik perpus mažiau – tik 0,56 kilovatvalandės“, – pasakoja R.Petrauskaitė. Jos teigimu, naujasis energiją taupantis šaldytuvas „Ice Logic A++“ per keliolika metų, net jei elektros energijos kainos daugiau nebesikeis, sutaupys apie tūkstantį litų.

Anksčiau energiją taupantys prietaisai buvo smarkiai brangesni ir dažniausiai įperkami tik pasiturinčių žmonių, o šiandien tokių buitinių prietaisų kaina mažai tesiskiria nuo kur kas daugiau energijos suvartojančiųjų. „Štai A+ klasės šaldytuvas – taupus, vis dėlto jam reikia 1,3 karto daugiau elektros energijos nei naujajam A++ klasės šaldytuvui ir jis tėra vos dviem šimtais litų pigesnis už taupųjį „pusbrolį“ A++“, – aiškina R. Petrauskaitė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Snaige
2010-07-25 22:33:10
ar ir sio Snaiges modelio saldytuvas sugenda is kart po garantinio. Tiksliau saldytuvo Snaige kompresorius. Parduotuves konsultantas patikino, kad tai didziausia Snaiges problema. Faktas tas, kad vietoj mazai naudoto saldytuvo liko niekam nereikalinga butaforija, todel niekam nepatariam pirkt Snaiges. Nors kazkadaise gamino kokybiskus saldytuvus.
Beje, pakeist kompresoriu kainuotu daugiau nei puse saldytuvo kainos...