• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skalbinių baliklio nauda namuose

Autorius: www.ieva.lt
2009-09-09 12:00:00

Skalbinių baliklio nauda namuose
Jupiterimages nuotr.
Namų spintelės ir stalčiai užgrūsti cheminėmis priemonėmis, kurios padeda kovoti su netvarka ir priverčia aikčioti užėjusias į svečius drauges su baltomis kojinaitėmis. Mat, kaip dažnai matome reklamose – ir tavo namų grindys tviska tarsi nupoliruotos.


Tačiau taip būna ne visuomet ir tavo sūnelis, visą dieną prabėginėjęs be šlepečių, į vakaro pabaigą pateikia išvadas (atstatęs murzinus savo buvusių baltų kojinaičių padus), kad naujasis grindų poloviklis nėra toks geras, kaip buvo žadėta reklamoje...

Ir tokiu atveju teks griebtis dar vieno išreklamuoto produkto – skalbinių baliklio. Kad kojinės vėl būtų baltos kaip sniegas. Arba kaip besiplaikstančios reklamų siužeto vingiais baltutėlės švarutėlės, balikliu padailintos ir išskalbtos geriausiais skalbimo milteliais paklodės.

Na, kaip išbalinti skalbinius, mes nemokysime. Instrukcijas rasi ant paties baliklio. Šį kartą pakalbėsime apie kitus atvejus, kuomet paprasčiausias baliklis gali išspręsti daugybę problemų, iškylančių namuose, vejantis švarą. O panaudoti jį gali daug kur:

•    Jei nori atsikratyti pelėsių namo viduje ir išorėje, gali naudoti baliklį ir amoniaką. Tačiau niekada nenaudok abiejų medžiagų vienu metu. Baliklis ypač tinka šiems darbams.

•    Pelėsiams nuo skalbiamų audinių naikinti. Sudrėkink apipelijusį plotą ir įtrink jį bet kurio valiklio milteliais. Tada išskalbk medžiagos etiketėje nurodytoje karščiausios temperatūros vandenyje, prieš tai ištirpinusi jame ½ puodelio baliklio, kurio sudėtyje yra chloro. Jei skalbti karštame vandenyje su chloro balikliu negalima, 30 minučių prieš skalbdama pamirkyk audinį ¼ puodelio deguonies baliklio (etiketėje žymima „deguonis“ arba „perkarbonatas“) ir 4 litrų vandens tirpale.

•    Pelėsiams nuo dušo užuolaidėlių šalinti. Išskalbk užuolaidėles kartu su dviem vonios rankšluosčiais (kad plastikinės užuolaidėlės nesusiraukšlėtų) šiltame vandenyje, prieš tai įpylusi baliklio, kurio sudėtyje yra chloro, ir ¼ puodelio skalbiamosios priemonės. Kai išskalbsi, iš karto pakabink drėgnas, kad išdžiūtų.

•    Pelėsiams nuo guminio dušo kilimėlio valyti. Pamirkyk kilimėlį 3-4 valandas 30 mililitrų chloro baliklio ir 4 litrų vandens tirpale. Gerai išplauk.

•    Maisto pjaustymo lentelėms ir stalviršiams valyti. Nė negalvok mėsos kapojimo ir maisto pjaustymo lentelių bei stalviršių valyti baldų politūra ar kokiu kitu valikliu. Verčiau ištrink šepečiu, pamirkytu 1 arbatinio šaukštelio baliklio ir 2 litrų vandens tirpale. Trink atsargiai, kad medis nepermirktų. Nušluostyk sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu ir tuoj pat nusausink švariu skudurėliu.

•    Išblizgink stiklines ir stiklinius indus. Stiklinių indų spindesį grąžinsi, jei į muiluotą vandenį, kuriame juos plauni, įpilsi arbatinį šaukštelį baliklio. Paskui gerai išplauk ir iššluostyk minkštu rankšluosčiu.

•    Nušveisk baltą porcelianą. Grąžinti buvusią puikią išvaizdą balto porceliano praustuvėms, žvakidėms ar indams visai nesunku. Sudėk juos gerai vėdinamoje patalpoje ant atsparaus plastikinio paviršiaus, uždenk keliais popieriniais rankšluosčiais (išklok praustuvės dugną) ir atsargiai apliek neskiestu balikliu. Palaikyk 15 minučių ar pusvalandį, tada išplauk ir nušluostyk švariu rankšluosčiu. Įspėjimas: šis būdas netinka antikvariniams daiktams, nes gali pakenkti. Nenaudok baliklio spalvoto porceliano dirbiniams valyti, nes gali išblukti spalvos.

•    Dezinfekuok šiukšlių dėžę. Net ir pačios pedantiškiausios namų šeimininkės pripažįsta, kad iš jų šiukšlių dėžės kartais ima sklisti nemalonus kvapas. Tokiu atveju išplauk dėžę 4 litrų vandens ir ½ puodelio baliklio tirpalu, įlašinus kelis lašus indų ploviklio.Paimk švarų šepetį ir iššveisk juo šiukšlių dėžės vidų ir išorę. Skystį išpilk, išplauk dėžę švariu vandeniu ir išdžiovink.

Sode

Nors atrodytų, ką bendra gali turėti šis agresyvus cheminis stebuklas su žydinčia, žaliuojančia sodo augmenija, pasirodo ir čia jis gali būti tikras pagalbininkas.

•    Ilgiau grožėkis skintomis gėlėmis. Skintos gėlės vazoje stovės ilgiau, jei į vieną litrą vandens įpilsi ¼ arbatinio šaukštelio baliklio. Kitas veiksmingas būdas: į 1 litrą vandens įlašink 3 lašus baliklio ir įberk 1 arbatinį šaukštelį cukraus. Tai neleis drumstis vandeniui ir daugintis bakterijoms.

•    Nuvalyk plastikinius sodo baldus. Jeigu plastikiniai sodo baldai pajuodavo, neskubėk jų išmesti. Išbandyk ½ puodelio baliklio ir 4 litrų vandens tirpalo veiksmingumą. Paskui baldus švariai nuplauk ir išdžiovink.

•    Išnaikink piktžoles nuo takelių. Kiemo takelių plyšiuose veši žolės? Pabandyk ant jų užpilti neskiesto baliklio. Po dienos ar kelių galėsi piktžoles paprasčiausiai išrauti. Baliklis nebeleis joms atželti. Tik saugok, kad baliklio nepatektų ant žolės ir augalų, augančių už takelio ribų.

•    Sterilizuok sodo įrankius. Jei sodo žirklėmis nukirpai ligoto augalo stiebą, turi nuvalyti žirklių ašmenis, kad jas naudodama neplatintum ligos. Sterilizuok sodo įrankius ½ puodelio baliklio ir 1 litro vandens tirpalu. Išdžiovink saulėje ir patepk keliais lašais aliejaus, kad nerūdytų.

Įspėjimas: Niekada nemaišyk baliklio su amoniaku, natrio hidroksidu, rūdžių nuėmikliais, orkaitės ar unitazo valikliais ir actu. Jiems susijungus išsiskiria nuodingi chloro dujų garai, kurie gali būti pavojingi gyvybei. Todėl prieš naudodama baliklį įsitikink, ar patalpa gerai vėdinama.

Kai kurie žmonės, ypač turintys mažų vaikų, valydami tualetą vengia baliklio, kad šiam susijungus su šlapime esančiu amoniaku, neišsiskirtų nuodingi garai. Kad būtum rami, šiam darbui geriau naudok amoniaką.
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Gairės: Sode Nors

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus