• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tebūnie šviesa! Kambarių apšvietimo idėjos

Autorius: Moters Savaitė
2011-05-05 14:00:00

Tebūnie šviesa! Kambarių apšvietimo idėjos
123rf.com

Kambario ir visos gyvenamosios erdvės jaukumas bene labiausiai priklauso nuo apšvietimo. Tai apšvietimas leidžia mums visiškai pakeisti įspūdį apie konkretų interjerą.

Šiuolaikinių apšvietimo sistemų galimybės tokios plačios, kad, priklausomai nuo situacijos, neperstačius nė vieno baldo namų aplinka gali iš esmės pasikeisti.

Tinkamai parinktas apšvietimas padės ne tik koreguoti patalpos geometriją, bet ir užmaskuoti tai, ką norėtumėte palikti šešėlyje, bei pabrėžti jūsų namų privalumus.

Patalpų apšvietimas svarbus akių sveikatai, jis stimuliuoja ir galvos smegenų veiklą, padeda namuose atsipalaiduoti ir kokybiškai pailsėti.

Namai naujoje šviesoje

Šie paprasti apšvietimo įrengimo triukai padės jums koreguoti savo namų aplinką pagal poreikius:

• Atspindėta ir išsklaidyta šviesa vizualiai išplečia erdvę.

• Maksimaliai apšviestos sienos, kurių apdailai panaudotos gerai šviesą atspindinčios medžiagos (dažai ar sienų apmušalai), padės vizualiai išplėsti erdvę. Tai itin aktualu nedidelėms patalpoms.

• Didelėms, erdvioms patalpoms apšviesti patogiau naudoti šviestuvus, kurie meta tiesų šviesos srautą.

• Atviros erdvės arba jaukaus kampelio įspūdį galima sukurti keičiant apšvietimo intensyvumą: jei šviesos daug, ji gerai atsispindi nuo sienų, lubų ir grindų – patalpa atrodo didesnė, o jei šviesa blausi, nukreipta į jos neatspindinčius paviršius – patalpa tampa mažesnė, labiau kamerinė.

• Jei norite sumažinti lubų aukštį, šviesos srautus nukreipkite į sienas, o lubos teliks šešėlyje – susidarys įspūdis, kad lubos yra žemiau.

• Patalpos iš pažiūros taps aukštesnės jei ant sienų sumontuosite šviestuvus, kurių šviesos srautas bus nukreiptas į lubas.

• Kad sukurtumėte platesnio prieškambario įspūdį, šviestuvus kabinkite išilgai sienos, lygia linija, į patalpos gilumą. Tik šiukštu netieskite šviestuvų linijos išilgai per lubų vidurį – tai stipriai susiaurins jūsų prieškambarį.

• Jei ryškiai apšviesite siauro kambario priešpriešinę sieną, patalpos erdvė prasiplės. Tačiau jei taip pat ryškiai apšviesite dvi priešais viena kitą esančias sienas – erdvės kambaryje ženkliai sumažės.

• Išilgai kambario einantis šviesos srautas padeda ištempti trumpą erdvę.

• Lubas kilstelėti į viršų padės dizainerių mėgstamas triukas – į dekoratyvines sienos juosteles įmontuoti šviestuvai, pritvirtinti palei lubas. Įjungus tokį apšvietimą apšviečiamas lubų perimetras, dėl to susidaro įspūdis, kad lubos – kiek aukščiau, nei yra iš tikrųjų.

Nuo bendro prie individualaus...

Patalpų apšvietimas susideda iš 2 dalių – tai bendras patalpų apšvietimas, kai vienas šviestuvas apšviečia maksimalų plotą, taip sukurdamas dideles šviesos dėmes visuose namuose, ir taškinis, kai nedidelis šviesos srautas nukreipiamas tik į tam tikras kambario vietas. Namams reikalingas ir vienas, ir kitas. Moksliškai įrodyta, kad mokytis ir dirbti geriau įsijungus bendrąjį apšvietimą, o ilsėtis padės taškinis.

Namų apšvietimas turėtų būti lankstus ir daugiafunkcinis. Apgalvokite, kokiose situacijose dažniausiai prireikia apšvietimo. Skaitant? Žaidžiant? Žiūrint televizorių? Bendraujant. Pagal tai rinkitės taškus, kuriuose labiausiai reikia zoninio apšvietimo.

Prieangyje, prieškambaryje, pereinamuosiuose koridoriuose ir kitose namų vietose, kur nereikia itin ryškaus apšvietimo, geriausia kabinti šviestuvus, kure išsklaido šviesą, apšviečia ne konkrečią kertę, o visą patalpą apskritai.

Svetainė – vieta, kur susirenka visa šeima, kur kviečiami svečiai. Apšvietimas čia turėtų pagelbėti ne tik kuriant patogią atmosferą, bet ir formuojant savitą patalpos stilių. Čia naudojamas ne tik bendras apšvietimas, bet ir šviestuvai, kurie aprūpina šviesa tam tikras nedideles zonas – stalinės lempos, toršerai, bra.

Miegamojo apšvietimas turėtų būti ir praktiškas, ir romantiškas. Čia šviestuvas visų pirma turėtų derėti prie bendro jūsų miegamojo stiliaus. Šviesa – geriausia kiek prigesinta, kad išlaikytų romantikos aureolę. Bra ar stalinė lempa prie lovos – tai šviesos taškeliai, kurie garantuos jums maksimalų komfortą: leis prieš miegą paskaityti gerą romaną, neerzins žvilgsnio jei kartais tektų juos įsijungti naktį, pašokus iš miegų.

Virtuvė – apšvietimo požiūriu ypač įdomi vieta. Tai ir darbo zona, ir poilsio kambarys, o neretai jai perleidžiamos ir svetainės funkcijos. Taigi čia taip pat turėtų derėti ir bendras, ir zoninis apšvietimo tipas. Darbo zonose (prie kriauklės, virš viryklės, virš stalo, kur ruošiate maistą) turėtų būti įrengti itin ryškią šviesą skleidžiantys šviestuvai. Labai patogu kai šviestuvai įmontuojami į lentynas ir spintas – taip virtuvė atrodo įdomiau, o jums bus lengviau nepasiklysti tarp lentynose sudėtų daiktų.

Kokius šviestuvus pasirinkti? Bemaž nepastebimus, nekrintančius į akis tik nepriekaištingai atliekančius savo funkciją? O gal geriau patį šviestuvą paversti vienu pagrindinių patalpos dekoro akcentų? Dizaineriai ir architektai kol kas tebesiginčija, kuris variantas geresnis. Tad belieka pasikliauti savo skoniu.

Kai namuose įsivyraus šviesos ir šešėlių harmonija, tai atneš jaukumą, ramybę ir mielų paslapčių į jūsų namus!


Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus