• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Valyk tuo, kas po ranka

Autorius: Rolanda STRUMILIENĖ, respublika.lt
2009-07-09 08:00:00

Valyk tuo, kas po ranka
Jupiterimages nuotr.
Daugybę namų ruošos problemų galima išspręsti naudojant natūralias priemones (pvz., dantų pastą, druską, citriną).

Citrinos rūgštis

Ji pašalina nešvarumus ir rūdžių dėmes. Ypač veiksminga, sumaišyta su druska.

Stalviršiai.
Padažykite perpjautą citrinos puselę į sodą ir ja valykite virtuvės paviršius, tada patrinkite drėgna kempinėle ir sausai nušluostykite. Nenaudokite valyti marmurui ar nerūdijančiam plienui (jis gali pakeisti spalvą).

Pjaustymo lentelės. Nuo medinių ir plastikinių pjaustymo lentelių įsigėrusias maisto dėmes padės nuvalyti citrinos sultys, kurias reikia įtrinti į paviršių ir palikti 20 minučių, tada nuplauti.

Indai. Kad indų ploviklis veiksmingiau nuplautų riebalus, įpilkite į jį šaukštelį citrinos sulčių.

Čiaupai. Čiaupus su kalkių nuosėdomis įtrinkite citrinos sultimis ir palikite nakčiai. Ryte nuvalykite.

Rankos. Išvalius žuvį rankos dar ilgai išlaiko jos kvapą. Patrinkite rankas citrinos sultimis, jos neutralizuos šį kvapą.

Skalbiniai.
Jeigu norite, kad balti skalbiniai būtų dar skaistesni, į paskutinį skalavimo vandenį skalbimo mašinoje įpilkite 1/2 stiklinės citrinos sulčių.

Plastikinės dėžutės maistui laikyti.
Pomidorų padažo ar kitų rūgščių maisto produktų dėmes įtrinkite citrinos sultimis, leiskite joms nudžiūti saulėtoje vietoje, tada išplaukite dėžutę.

Eteriniai aliejai

Jie naikina bakterijas ir pelėsius. Kadangi labai stiprūs, tada naudokite atsargiai. Vienas lašas pipirmėčių aliejaus prilygsta 30 puodelių pipirmėčių arbatos.

Šukos ir šepečiai. Įpilkite į indelį 1 ir 1/2 stiklinės vandens, 1/2 stiklinės baltojo acto ir 20 lašų arbatmedžio, levandų ar eukaliptų aliejaus. Pamerkite šukas ar šepečius 20 minučių. Nuplaukite ir leiskite nudžiūti.

Nusitrynusios grindys. Ant nusitrynusių vietų užlašinkite du ar keturis lašus arbatmedžių aliejaus. Aliejaus perteklių nušluostykite skudurėliu ir įtrinkite distiliuotą baltąjį actą.

Sakais ištepti drabužiai. Geriausiai sakus išvalo apelsinų aliejus (nebijokite, kad nudažys, tačiau išvaliusi iškart išskalbkite). Aliejų užtepkite vatos gumulėliu.

Dušo durys. Nešvarias dušo duris dukart per mėnesį valykite citrinų aliejumi. Jis apsaugos duris nuo nešvarumų kaupimosi.

Klozetai. 2 šaukštelius arbatmedžio aliejaus įpilkite į 2 stiklines vandens ir supilkite skystį į buteliuką su purškikliu. Suplakite ir papurkškite vidinį klozeto pakraštį. Palikite 30 minučių ir patrinkite. Galite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus užlašinti ant tualetinio popieriaus ritinėlio. Naudojant popierių pasklis aromatas.

Augaliniai aliejai

Tokie augaliniai aliejai kaip saulėgrąžų ir alyvų, pašalina nešvarumus, sumažina įbrėžimus ir kitokius defektus bei drėkina pasenusią ar saulėje perdžiūvusią medieną.

Ketaus keptuvės. Paruoškite tokią tyrelę. augalinį aliejų sumaišykite su šaukšteliu rupios druskos ir patrinkite prikepusius nešvarumus, tada nuplaukite karštu vandeniu.

Rankos. Dažus nuo rankų odos padės pašalinti gerai įtrintas aliejus. Paskui rankas nusiplaukite su muilu.

Odiniai batai. Nuvalykite nešvarumus drėgna kempinėle, tada ant minkšto skudurėlio užlašinkite lašą aliejaus ir pavalykite batus apdėvėtose vietose.

Pinti baldai.
Kad pinti baldai neperdžiūtų ir nepradėtų skilinėti, lengvai patepkite juos augaliniu aliejumi ir švelniai patrinkite skudurėliu. Pirmiausia aliejų kiek pašildykite, kad suskystėtų, tokį bus lengviau tepti.

Nerūdijančio plieno paviršiai. Kad jie labiau blizgėtų, patrinkite juos aliejuje suvilgytu skudurėliu, o paskui nublizginkite.

Mediniai baldai. Kad sumažėtų įbrėžimai šviesiame medyje, juos reikia įtrinti tokiu tirpalu. lygiomis dalimis sumaišykite aliejų ir citrinos sultis.
 
Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus