• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Energijos srautai namuose

Autorius: Ermina Taujenytė, respublika.lt
2009-09-04 08:13:00

Energijos srautai namuose
Jupiterimages nuotr.
Jau daugelis iš mūsų yra girdėję apie senovės Rytų išmintį – fengšui. Šiandienis fengšui, išplitęs ir Vakaruose, didžiausia dėmesį kreipia į galimybę žmogui gyventi harmoningai su aplinka.

Fengšui verčiamas kaip “vėjas ir vanduo”. Ši išmintis teigia, kad pradinė gyvybinė či arba ci (Japonijoje — ki, Indijoje —vijana) energija užpildo žmogaus kūną ir viską aplink jį.

Viena iš pagrindinių fengšui užduočių yra energija či užpildyti namus. Kaip ir visur, pliusai turi susidurti su minusais. Mat pagal fengšui esama gerojo či (sheng či) ir blogojo či (sha či). Blogasis či formuojasi tamsiuose namų kampeliuose. Svarbu neleisti, kad sha či pakenktų sėkmę nešantiems medalionams.

Žinoma, griežtai laikytis fengšui tradicijų šiuolaikiniame pasaulyje beveik neįmanoma, nebent reiktų nutolti į civilizacijos nepaliestą Rytų užkampį ir įgyvendinti visus fengšui filosofijos kanonus. Vis dėlto kai kuriuos patarimus bei rekomendacijas galima realizuoti ir jūsų namuose.

Virtuvė – labai svarbi patalpa kiekvienuose namuose, tiek jos dizainas, aplinka, tiek baldų ir priedų išdėstymas. Komfortas ir patogumas pirmiausia svarbiausia yra tam, kuris ruošia maistą, be to, yra teigiama, kad virėjo energetika stipriai veikia patiekalus. Kad būtų užtikrintas nuolatinis energijos či srautas, virtuvė turi būti erdvi. Iš tikrųjų virtuvėje neturi būti jokios technikos, tačiau dabar nepavyks to išvengti.   

Jei virtuvė ir valgomasis yra toje pačioje patalpoje, atskirkite valgomojo zoną nuo maisto ruošimo zonos stumdomomis durimis, širma ar kokia didesne vazonine gėle.

Šiuolaikinės technologijos ir statybinės medžiagos leis jūsų interjerą įrengti atsižvelgiant į senovės tradicijas ir fengšui taisykles.

Taip pat labai svarbu, kad virtuvė būtų gerai apšviesta, pageidautina, kad dieną būtų natūralus apšvietimas. Šviestuvai turi būti taip sukabinti, kad apšviestų visą virtuvės patalpą, ypač tą vietą, kur yra ruošiamas maistas. Ant palangės pastatykite gėlių - jos ne tik puošia virtuvę, bet ir valo patalpos orą.

Be virtuvės, taip pat svarbus tualeto kambarys. Pagal fengšui yra labai reikšminga, kurioje namo dalyje yra šis kambarys. Neigiama vieta tualeto kambariui yra pietų, pietvakarių, šiaurės vakarų pusės bei namo centras.

Pietų pusėje esantis tualetas provokuoja konfliktus bei stabdo ugninio fenikso energiją. Ypač tai pavojinga žmonėms, kurie užsiima verslu. Pietvakarių pusė silpnina namų šeimininkus, sunkina šeiminius santykius. Šiaurės vakarų pusėje esantis tualetas silpnina šeimininką vyrą, mažina apsaugą. Vyras praranda autoritetą, patikimumą šeimoje ir visuomenėje. 

Čia pateikti keletas patarimų skirti ne visoms namų erdvėms. Jei planuojate savo namus įrengti pagal fengšui tradicijas, geriau kreipkitės į specialistą.
 
Parengta pagal dienraštį "Respublika"
vz24.lt
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus