• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jauki keturių sienų užuovėja

Autorius: Moters Savaitė
2011-04-28 18:00:00

Jauki keturių sienų užuovėja
123rf.com
Namai - mūsų tvirtovė. Širdžiai mielos smulkmenėlės ir jauki aplinka privers kiekvieną gėrėtis Jūsų sukurta aplinka.
 
Minkšta nuotaika. Švelnūs, šilti ir malonūs liesti audiniai – pati paprasčiausia priemonė ne tik apgaubti namus šiluma, bet ir paversti juos visada laukiančiu minkštutėliu glėbiu, į kurį norisi kristi, mėgautis ramybe ir vakaro jaukuma. Kokie akcentai atveria tokį namų glėbį? Ant sofos užmestas languotas pledas, vilnonis kilimas po kojomis, pagalvėlių pilis – visa tai šildančio interjero klasika.
 
O kad nepristigtų vietos fantazijai ir polėkiui, rekomenduojame išbandyti ir drąsesnių sprendimų: dirbtiniu kailiu aptraukti kėdžių sėdynes, seną vilnonį pledą sukarpyti ir paversti servetėlėmis, krėslo ranktūriams numegzti žaismingus apvalkalus, stalą papuošti aksomine drapiruota staltiese o pačioje matomiausioje vietoje patogiai įkurdinti savo skraistę ar šaliką – dieną jis galės šildyti žvilgsnį, o vakare bus po ranka kai norėsis apsigobti pečius.
 
Šildantys kvapai. Namų kvapas gali pakoreguoti net ir labiausiai apgalvotus interjero niuansus. Todėl jo vertinti atmestinai tikrai negalima. Visai nemenką dalį informacijos iš aplinkos mes suvokiame per uoslę, kuri ne tik padeda nuspręsti, kokia atmosfera tvyro aplinkui, bet ir pažadina bei iš pasąmonės gelmių iškelia pirmapradžius instinktus, kurie savo ruožtu sukuria tam tikrą aplinkos nuotaiką: pripildo ją romantikos, energijos arba nugramzdina į svaigų snaudulį.
 
Kokie kvapai geriausiai tinka jaukiems namams? Visų pirma vertėtų atkreipti dėmesį į „valgomus“ kvapus: kavos, kakavos, šokolado, prieskonių, vanilės. Nuo jų neatsilieka ir medienos, žolelių (pvz. levandų, rozmarino), sunkesni gėlių aromatai.
 
Svarbiausia – išlaikyti aukso vidurį, neleisti kvapui pasklisti pernelyg intensyviai, kad neimtų erzinti. Ir rinkitės natūralius, o ne sintetinius kvapus.
 
Žvakės. Moksliškai įrodyta, kad stebint žvakės šviesą organizme aktyvuojami saugumo, ramybės, pasitikėjimo savimi ir aplinka pojūčiai. Kodėl gi to neišnaudojus savo namų interjere? Ant veidrodinio padėklo pastatyta įvairaus dydžio žvakių kompozicija suteiks jūsų kambariui ir romantikos, ir šilumos, o švelniai mirguliuojantis šviesų ir šešėlių žaismas leis pailsėti žvilgsniui, nuramins ir atpalaiduos po stresų kupinos dienos.
 
Išskirtinumo ir elegancijos interjerui suteiktų ir ištaiginga senovinė žvakidė su žvakėmis. Ji atrodytų nuostabiai ir klasikiniame, ir, žinoma, romantiškame interjere, o įrengus namus art deko stiliumi tokia iškalbinga detalė taptų puikia kambario stiliaus intriga.
 
Užuolaidos. Sakoma, kad paprasčiausias būdas iš esmės pakeisti nuotaiką namuose – pakabinti naujas užuolaidas. Šiltai namų atmosferai sustiprinti idealiai tinka storo audinio bet minkštos ir lengvai krentančios užuolaidos. Rinkitės natūralias šviesias pastelines spalvas: dramblio kaulo, švelniai rausvą, kreminę ar persikinę.
 
Saulės pranašai. Geriausia šiluma – tai pro langą į namus įšokę saulės spinduliai. Jie geriau nei bet kas kitas primena apie pavasarį, žadina gyvenimo džiaugsmą ir optimizmą. Gaila tik kad kol kas jie – gana reti svečiai. Ir vis dėlto jei jau dabar nekantraujate pasidžiaugti saulės šviesa ir palepinti žvilgsnį ryškesnėmis spalvomis – nepraleiskite progos papuošti savo namų saulėtais akcentais: geltonos, oranžinės, aukso spalvos detalėm. Net ir niūriausią interjerą akimirksniu iš žiemos snaudulio pažadintų citrinos geltonumo pagalvėlė ar oranžinė vaza su besisūpuojančia gyvų gėlių puokšte.
 
Šiltas gurkšnis. Kas geriausiai sušildo kūną iš vidaus? Be abejo, puodelis šiltos ir gardžios arbatos. Kavos mėgėjai galbūt jį mielai pakeičia ir saldžios kapučino ar latė puodeliu. O kad namuose tokia skani šiluma lydėtų nuolat, galite kaip savotišką interjero puošmeną ant stalo pastatyti dailiai paserviruotą padėklą su kavai ar arbatai paruoštais puodeliais bei dubenėliu saldžių užkandžių. Kol jų nenaudojate – galite kavinuką ir puodelius įvilkti į megztus apvalkalėlius ar uždengti visą kompoziciją ištaigingu šilumą saugančiu gaubtu. Vien nuo minties, kad viskas paruošta jaukiam vakarui su arbata, taps šilčiau ir ramiau.
 
Mielos smulkmenos. Prieškambaryje kantriai laukiančios šiltos šlepetės, prie dušo paslaugiai patiestas sausas ir šiltas kilimėlis, patogi pagalvėlė nugarai atremti ant sofos, keletas neskaitytų žurnalų prie jūsų krėslo – visa tai maži namų magijos triukai, kurie padeda sukurti didelį stebuklą: sustiprina jausmą, kad jūsų namuose viskas paklūsta jūsų norams ir valiai, o tai, kas reikalinga, atsiranda po ranka pirmiau nei spėjate apie tai pagalvoti. Argi tai – ne tikrų tikriausia jaukumo oazė tarp keturių sienų?!
 
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus