• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

"Joks" interjero dizainas

2008-09-03 00:00:00

"Gamma" nuotr.

Koks būna interjero dizainas? "Geras", "blogas", "joks". Liūdniausia, kad pastarasis ir yra labiausiai paplitęs. Netgi blogas ne toks jau ir baisus, nes jį galų gale vis tiek pakeisite, o štai "joks" prie patalpos "prilimpa" amžiams: jis nesukelia emocijų, neįsimena, jo lyg nėra.

Dažniausiai toks interjeras "gyvena" biuruose, su savo griežtu sienų "aprangos kodu" ir vienodai liūdnais baldais. Jeigu darbuotojai neprisimena, kokios spalvos sienos biure – tai dar pusė bėdos, bet jeigu jie negali pasakyti, kas kabo ant sienų – vadinasi, viską, kas ten kabo, reikia išmesti. Jau išmetėte? Tuomet drąsiai galima perdažyti ištuštėjusiais sienas.

Auksinė bet kokių dizaineriškų eksperimentų taisyklė: šviesūs tonai patalpą optiškai didina, tamsūs – mažina. Nudažykite mažą biurą tamsiai ruda spalva, ir ten pasidarys ankšta net vienam žmogui. Nudažykite tas pačias sienas šviesiai, ir darbuotojai pasimes erdviame biure. Šios gudrybės laikymasis padeda kurti stebuklus su optinėmis erdvės ribomis .

Ši taisyklė galioja ir renkantis dažus sienoms. Teisingai pasirinkus spalvas, galima optiškai sutrumpinti pernelyg siaurą ir ilgą patalpą, jeigu trumpąją sieną nudažysite tamsesne spalva. Taip pat galima ir "nuleisti" pernelyg aukštas lubas. Vienintelė išimtis – trumpojoje sienoje yra langas. Tokiu atveju geriau minėtos gudrybės nenaudoti, nes susidarys per didelis kontrastas tarp šviesos ir niūrios sienos spalvos, o tai gali sukelti net galvos svaigimą.

Kontrastingos spalvos taip pat gali padėti vizualiai padalinti patalpą į zonas. Tarkim, iš bendro fono išskirti registratūrą. Tokio "prieangio" sienas galima nudažyti šviesiais tonais, o teritorijos ribas pažymėti kilimu ir sofomis, likusią patalpą nudažant tamsiu tonu (griežta arba pereinančia riba).

Jeigu biuras – tai vienas didelis kambarys, tai jį, paprastai, į sektorius dalina pertvarėlėmis. Ir teisingai daro, nes sienų spalva, kad ir kokia ji bebūtų, nesukurs fizinės ribos tarp biuro dalių. Tačiau dažniausiai biuras į zonas padalinamas metalinių konstrukcijų, kurias galima nusipirkti kaip "pertvarėles biurui", pagalba. Su jomis bet kokią patalpą per porą valandų galima padaryti civilizuotu verslo centru. Tačiau tokios erdvės padalinimo ribos labai standartinės.

Jei firma biurą nuomojasi ilgam, tuomet verta sugaišti daugiau laiko ir pastatyti sieneles iš gipso plokščių. Pakanka jas padaryti vos didesnes nei žmogaus ūgis, ir naujai įrengti kambariai primins uždaras patalpas. Dabar tereikia šias rankų darbo pertvarėles nudažyti skirtingomis spalvomis ir patiesti kilimus.

Kai maždaug nuspręsta, kokiais tonais bus dažomas biuras, belieka smulkmena – išsirinkti spalvą. Žmogus prie visko pripranta, net ir prie atstumiančiai švelnių rožinių tapetų. Kad išvengtumėte standartinių klaidų, mes siūlome jums keletą patarimų:

• Spalvą rinkitės biure, o ne parduotuvėje.

• Spalvos tinkamumą vertinkite ir dienos šviesoje, ir prie dirbtinio apšvietimo.

• Yra rizikingi atspalviai, kurie visiškai priklauso nuo biuro apšvietimo laipsnio. Suskaičiuokite, kiek biure yra langų. Jei jų mažai – iš karto atsisakykite salotinės ir citrininės spalvos, nes trūkstant natūralaus apšvietimo jos atrodys slegiančiai blausios, o prie lempų šviesos jos atrodys įkyriai ryškios.

• Sienų spalva gali keistis priklausomai nuo metų laiko (tačiau biure, kuriame nėra langų, ši taisyklė negalioja). Tai nereiškia, jog biuro spalvos sprendimui priimti reikės beveik metų laiko. Tiesiog atminkite tai, kai pasiriksite kokią nors spalvą.

• Nepamirškite, kad spalvų perteklius biure trukdo tiek susikaupti, tiek ir atsipalaiduoti. Spalvų turi būti nedaug, o viena jų turi dominuoti.

• Jei pasirinkote vieno tono atspalvį, patalpą visuomet galima pagyvinti aksesuarų - lempų, vazų, plakatų, laikrodžių ir skulptūrų - pagalba.

 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus