• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl nebeveikia fengšui?

Autorius: Sunhome.ru
2009-06-26 00:23:00

Kodėl nebeveikia fengšui?
Jupiterimages nuotr.
Kodėl ne ir kruopščiai išdėliojus fengšui atributus reikiamose buto vietose į piniginę neplūsta pinigai, o į širdį – meilė? Gali būti, kad sistema, kurią tariatės kruopščiai išmokę, vis dėlto esamomis sąlygomis visiškai neveikia. O gal net ir mokėtės visai ne fengšui?

Iš tolimų kraštų atkeliavusios tradicijos įsiliejo į mūsų gyvenimą. Nuo euroremonto ir eurovaliutos iki jogos ir jogurto. O buto jaukumą arba diskomfortą dabar populiaru apibūdinti kaip sąlygas, atitinkančias arba neatitinkančias fengšui reikalavimų.

Istorinis ekskursas

Esama nuomonės, kad dabar toks populiarus fengšui – viena iš senovės religijos Bon atšakų. Ši atšaka itin paplito Kinijoje. Kita atšaka vadinama „so če“, ji vystėsi Tibeto teritorijoje. Ir viena, ir kita grindžiama astrologiniais apskaičiavimais. Tam, kad būtų galima suvokti, kokie dėsningumai ir reiškiniai veikia žmogaus gyvenimą, buvo sudarytos net 360 sudėtingos lentelės.

Su erdve susiję skaičiavimai sudaro geomantinę astrologijos dalį. Visų pirma jie buvo skirti tam, kad nustatytų teisingą protėvių kapų padėtį. Kinų šaltiniuose taip pat randama informacijos, kad iš pradžių feng šu apskritai buvo skirtas laidojimo vietoms nustatyti, ypač vyriškosios linijos protėvių. Astrologiniai skaičiavimai buvo atliekami turint praktinį tikslą: kad būtų atlikti būtini ritualai, padėsiantys užmegzti kontaktą su gerosiomis dvasiomis ir neutralizuoti piktąsias dvasias.

Ritualai

Tam, kad atliktas ritualas būtų efektyvus, vienuoliai tiksliai apskaičiuodavo jo atlikimo laiką. Taip pat būdavo naudojami specialūs atributai. Ženklai, simboliai, ritualiniai indai, mineralai, žolės, atvaizdai. Būtent iš šios tradicijos išaugo rekomendacijos interjere įkurdinti vienus ar kitus kinų religijos atributus. Maža to. Ritualai taip pat turėjo savo „galiojimo laiką“  - nuo 3 iki 6 mėnesių. Atliekami jie ne bet kada, o kruopščiai apskaičiuotą dieną. Kaip tik todėl amžinos garantijos, kad tas ar kitas interjero elementas išties suteiks trokštamą efektą, nėra. Lygiai taip pat, kaip ir nėra jokios magiškos jų galios.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus