• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lietuvių dizaino studentai varžysis tarptautiniame konkurse (foto)

2008-05-31 00:00:00

Lietuvių dizaino studentai varžysis tarptautiniame konkurse (foto)
Lietuvos dizaino studentai pasiryžo išplaukti į tarptautinius vandenis – po ilgos pertraukos šalies jaunieji talentai jėgas išbandys buitinės technikos dizaino konkurse „Design Lab 2008“, kurį jau 6 metus organizuoja „Electrolux“. Geriausi darbai, atstovausiantys šaliai prestižinėje dizaino laboratorijoje, buvo išrinkti po specialios peržiūros, vykusios Vilniaus dailės akademijoje.

„Jau ne pirmus metus skatiname mūsų studentus išreikšti savo kūrybiškumą ir idėjas tarptautiniu lygiu, todėl labai džiugu, jog šiemet sulaukėme išties aktyvaus atsako. Manome, lietuviai gali deramai reprezentuoti šalies dizainą ir sėkmingai konkuruoti kasmet šimtus specialistų sutraukiančiame projekte“, - sako konkurso organizatorės buitinės technikos gamintojos „Electrolux“ Lietuvos atstovybės vadovas Deimantas Kirlys.

Pasak Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktoriaus Mariaus Urbanavičiaus, šis konkursas studentams gali tapti puikia niša pademonstruoti savo talentą pasauliniu lygiu, todėl tikimasi, jog kitais metais dalyvių iš Lietuvos gretos bus dar gausesnės.

Nepaisant to, kad konkursas yra atviras visiems, lietuvių studentų teikiami darbai „Design Lab‘ui“ buvo atrinkti VDA Dizaino katedroje surengtoje studentų darbų peržiūroje.

Vertinimo komisija, sudaryta iš VDA dėstytojų ir „Electrolux“ atstovų, atrinko penkis geriausius darbus, labiausiai atitikusius šių metų konkurso tematiką bei turinčius daugiausia potencialo varžytis su konkurentais iš įvairių pasaulio šalių.

„Tarptautiniam profesionalų teismui šiemet teikiami jaunųjų lietuvių kūrėjų dizaino projektai įkūnija pakankamai drąsias idėjas ir pasižymi novatoriškumu“, - sako M. Urbanavičius.

Šių metų konkursui, kurio tema - prietaisai, skirti moderniai mąstantiems, užsiėmusiems žmonėms, savo buities neįsivaizduojantiems be novatoriškų technologijų – atrinkta Jokūb Baroti funkcionali „Kaitlentė su gruzdintuve“, Marijos Puipaitės išraiškingo dizaino ir itin patogi buityje sulčiaspaudė „Kablys“, Vaidos Vasiliauskaitės kompaktiškas belaidis „Skrudintuvas“ ir Vytauto Gečo bei Lauros Grigaliūnaitės mozaikinės kaitlentės.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus