• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mažo buto fengšui

Autorius: Astrogiude.ru
2010-04-20 10:25:00

Mažo buto fengšui
Jupiterimages nuotr.
Siekti harmonijos – žmogiška savybė. Ir jei Europos tradicijose daugiau dėmesio skiriama savo esybės atradimui, minčių, troškimų, poelgių harmonijai, tai Rytuose daug labiau koncentruojamasi į žmogaus harmoniją su jį supančiu pasauliu, kurį valdo du pradai, In ir Jan. Šie pradai – tai ir fengšui pasaulėvokos kertinė ašis.

Tikiu-netikiu

Tikėti ar ne fengšui postulatais – spręsti jums. Bet prieš apkaltinant šį mokymą neracionalumu derėtų prisiminti, jog Kinijoje jis egzistuoja jau daugiau nei keturis tūkstantmečius, ir vis dar nepraranda savo pozicijų. Maža to, jis vis labiau populiarėja tarp išsilavinusių ir ciniškų europiečių, kuriems jau gerokai įkyrėjo išblaškyta, stresų ir skubos kupina kasdienybė.

Gali būti, kad mūsų stresai, ligos ir kiti nemalonumai iš tikrųjų sietini su mūsų nemokėjimu vertinti gyvosios gamtos energiją? Kaip ten bebūtų, visada geriausia kai yra pasirinkimas.

Pajutus, kad gyvenime viskas juda „ne taip“ ir „ne ten“ galima pulti į neviltį ir graužti save iki begalybės. Bet galima ir šį bei tą savo gyvenime pakeisti. Kodėl gi nepradėjus nuo savo buto?

Sąlytis su realybe

Geri norai pertvarkyti savo namus, kad juose pagerėtų energijos tėkmė, dažniausiai atsimuša į tai, kad jūs tiesiog negalite pertvarkyti vietos, kurioje gyvenate, pagal fengšui poreikius. Kaip tik dėl to greitai atvėsta daugumos žmonių entuziazmas. Labai norisi viską padaryti teisingai, taip, kaip reikia, bet jei gyvenate mažame bute – pernelyg sudėtinga iš esmės keisti jo išplanavimą, ką jau bekalbėti apie aplinką kieme.

Kažin, kaip elgtųsi kinas fengšui žinovas, jei jam tektų gyventi standartiniame vieno kambario bute? Juk čia tikrai neįmanoma pakeisti medžiagos, iš kurios pagaminti namo pamatai, kur nors iškeldinti tualeto ir vonios, nugriauti šalia pastatyto daugiabučio. Bet... šį bei tą nuveikti vis dėlto įmanoma!

Lauk šlamštą!

Švara ir neužgriozdinimas – vienas svarbiausių fengšui principų. Apsišvarinti būtina kad gyvybę nešanti či energija cirkuliuotų netrikdoma. Todėl pasikeitimus pradėkite nuo generalinės tvarkos. Apeikite kiekvieną kampą, iškraustykite visut visutėles spintas ir spinteles, išvalykite balkoną, sandėliuką. Negailestingai meskite pasenusius, nenaudojamus, sugedusius daiktus. Gerus, bet nereikalingus daiktus išdalinkite draugams, pažįstamiems, atiduokite labdarai. Ne veltui sakoma: jei kokio daikto nenaudojote ilgiau nei metus – jis jau nebereikalingas.

Tiesa, prieš pradedant generalinę tvarką verta užmesti akį į mėnulio kalendorių. Geriau šio darbo imtis atėjus delčiai. Šiukšles rekomenduojama šluoti ne link pagrindinių durų (taip iššluosite iš namų pinigus), o link virtuvės.

Aprūkymas

Po to, kai užsigulėję dulkės bus nuvalytos, o nereikalingas šlamštas atsidūrė sąvartyne, metas pereiti prie kito namų energijos valymo etapo – aprūkymo. Jį galima atlikti su žvake, smilkalais arba žolės kuokšteliu. Vietoje aprūkymo galima namų erdvę pašlakstyti aromatiniais aliejais pakvėpintu vandeniu.

Valant patalpų erdvę judama nuo slenksčio, pagal laikrodžio rodyklę. Sustojama ties kiekvienu kampu (ten labiausiai kaupiasi negatyvi energija).

Po tvarkymosi būtinai nusiprauskite po dušu. Kol jūs kovojote su netvarka, sukelta neigiama energija nusėdo ant jūsų. Geriausiai kūno prausimui tiks vėsus vanduo – be abejo, jei sveikata tokį malonumą leidžia.

Energetinio apsivalymo rezultatą galima sustiprinti amuletais. Jie gali būti tradiciniai rytietiški (pvz. dramblių statulėlės, šuo Fu ir skraidantis drakonas, kuris saugo pagrindines duris). O gali būti ir mūsų kraštams įprasti: pasaga, vainikas, medžio drožiniai. Tiks ir surištų svogūnų, česnakų pynė, žolelių puokštės.

Mažas mastelis

Išvalius butą svarbu pasirūpinti ir taisyklingu jo apstatymu. Mažame bute ši užduotis ne tokia jau lengva. Taigi prireiks išradingumo. Kai bute – vienas kambarys, jis tampa ir miegamuoju, ir svetaine, ir kabinetu. Ir su šiuo daugiafunkciškumu būtina skaitytis. Visų pirma su kompasu nustatykite, kaip į jūsų kambarį krinta šviesa, o tada nuspręskite, kokias zonas (turto, sveikatos, karjeros, šeimos ir kt.) norite šiuo metu labiau akcentuoti.

Atsižvelgdama į savo prioritetus išryškinkite jums aktualią zoną. Tai galima padaryti tapetais, pakabukais, baldais. Pavyzdžiui, tam, kad aktyvuotumėte žinių zoną, ten reikėtų pastatyti stelažą su knygomis, šeimos zoną pabrėš papildomas apšvietimas, o šlovės zonoje kabinkite ir statykite savo pasiekimų simbolius: medalius, diplomus, taures.

Ypatingas dėmesys skiriamas buto centrui. Iš jo energija plinta į kitus sektorius. Todėl labai svarbu taisyklingai aktyvuoti šią zoną. Paprasčiausia tai padaryti kilimėliu ar krištoliniu šviestuvu.

Už širmos

Ypatingo dėmesio prireiks ir vietai, kurioje miegate. Kol miegame, mūsų kūnas prisipildo jėgų ir sveikatos. Todėl nederėtų lovos įkurdinti prie lango arba greta kambarinių augalų (jie atima energiją). Taip pat toliau reikėtų statyti ir „civilizacijos stebuklus“ – kompiuterį, televizorių, muzikinį centrą, visa tai, kas skleidžia neigiamą energiją.

Virš vietos, kurioje miegate, geriau nekabinti jokių stelažų ar lentynų. Tokie baldai trukdo virš lovos cirkuliuoti energijai, be to, kelia pavojų: o jei ims ir nukris?

Vieno kambario butuose lova dažnai atstoja ir sofą. Be abejo, fengšui sistemoje baldai transformeriai nėra labai priimtini, bet ką čia bepadarysi? Padėtį ištaisyti padėtų širma, be kurios vieno kambario bute apskritai sunkoka išsiversti. Naktį ji atribos nuo kitų kambario erdvių jūsų lovą, o dieną – darbo stalą.

Naudinga erdvė

Mažagabaričiuose butuose kiekvienas metras brangus. Fengšui – taip pat. Negalima neatsižvelgti ir į kitas patalpas, be pagrindinio kambario: virtuvę, vonią, tualetą, sandėliuką, balkoną.

Virtuvėje svarbiausia atskirti ugnies ir vandens stichijas. Jei viryklė yra pernelyg arti kriauklės, atskirkite šias zonas kuo nors mediniu, pavyzdžiui, medžio lentele.

Vonia ir tualetas „išplauna“ energiją. Kad neišplautų iš jūsų namų gerosios, visada sandariai uždarykite šių kambarių duris. Taip pat ir unitazo dangtį. Jei vonia ir tualetas kartu, vonią nuo unitazo atskirkite širma. Nesėkmingas išplanavimas lėmė, kad vonia ir tualetas yra jūsų sveikatos arba, tarkim, turtų zonoje? Pasistenkite minimizuoti negatyvų tokio išsidėstymo poveikį: ant vonios ir tualeto durų pakabinkite veidrodį – taip šios zonos tarsi išnyks.

Sandėliuko neturėtumėte paversti nereikalingų daiktų saugykla. Ten taip pat turėtų būti ideali švara ir tvarka, laikykite jame ne per daug daiktų: atostogų reikmenis, dulkių siurblį, ventiliatorių, lyginimo lentą.

Balkoną taip pat turėtumėte sutvarkyti, išnešti iš jo čia linkusius kauptis skudurus, tuščius butelius, sulaužytas slides. Idealu jei išoriniai jūsų balkono kampai bus suapvalinti arba susiaurinti (trapecijos formos balkonas).

Pertvarkius savo butą, padarius jį jaukesniu ir patogesniu, atsikvėpkite ir luktelėkite, kas bus toliau. Pamatysite, pradėjus nuo buto, ims keistis ir jūsų gyvenimas. Jei jame netruks atsirasti naujųm džiugių įvykių – vadinasi, viską padarėte teisingai. Jei ne – žiūrėkite, ką dar būtų galima pakoreguoti, pakeisti.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus