• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaiko kambarys: interjero rengimo pagrindai  1 

2008-09-17 00:00:00

Vaiko kambarys: interjero rengimo pagrindai
"Gamma" nuotr.

Vaiko kambario interjero rengimas labai priklauso nuo to, koks yra vaiko amžius. Bent jau pirmaisiais vaiko gyvenimo metais apdaila turėtų būti tvirta ir lengvai atnaujinama.

Patartina, kad vaiko kambario spalvos būtų pakankamai santūrios, o suderintų spalvų užuolaidos arba vis populiarėjantys rolėtai bei patalynė derėtų su kambario sienų spalva. Žaidžiant spalvomis svarbiausia nepersistengti. Per daug platus spalvų spektras, raštų gausa optiškai mažina patalpą.

Rengiant vaiko kambarį pirmenybę reikėtų teikti natūralioms, ekologiškai švarioms medžiagoms. Tam puikiai tinka mediena, kuri yra gyva gamtos dalelė. Juk mes trokštame, kad mūsų vaikai užaugtų sveiki.

Vaikus visada džiugiai nuteikia žaismingas kambarys, todėl nevenkite kabinti ant sienų pačių vaikų piešinių, lentynose sudėkite spalvotus žaislus, o baldai taip pat neturėtų būti niūrūs. Jeigu jūs kambario sienas dažote, tai po to ant jų galima priklijuoti tam tikrų aplikacijų. Mergaitės kambariui labai tiktų drugeliai, gėlytės, o berniuko – mašinėlės, ar tam tikrų animacinių filmų herojai. Tokios aplikacijos yra labai praktiškas dalykas, nes jeigu jūsų vaikas išteptų sieną, tai visada galite dėmę paslėpti po spalvotu paveikslėliu.

Pirmaisiais kūdikio metais svarbu sukurti linksmą, ramią, bet kartu ir įdomią aplinką. Grotuota lovelė, komoda, stalas vaikui pervystyti ir patogi sofa – būtiniausi kūdikio kambario interjero elementai. Patartina loveles rinktis su ratukais ir reguliuojamu aukščiu. Maloni šviesa ir linksmos spalvos puikiai tinka kūdikio kambariui. Kada vaikas pradeda šliaužioti reikėtų jo kambaryje pastatyti mažą stalelį ir sukurti daugiau erdvės žaisti. Pasirinkite vaiko amžių atitinkančius baldus, kad galėtumėte sutaupyti vietos.

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, jis dažnai jau pats nori susikurti savo mažą pasaulėlį kambaryje. Svarbiausia tėvams pasirūpinti reguliuojamo aukščio stalu ir tinkama kėde. Leiskite vaikui ir pačiam eksperimentuoti. Pasiūlykite jam nupiešti piešinį, kuris bus pakabintas jo kambaryje, pažaiskite su vaiku. Šiuo metu vaikus ypatingai pradeda dominti stalo žaidimai ir knygos. Vaikai labai mėgsta, kai tėvai įsijungia į veiklą, o tai padeda stiprinti ir ryšį su savo atžala.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
zana
2008-09-17 16:31:01
geri patarimai!