• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

6 keisčiausi mitai apie „Coca-Cola“  22 

Autorius: Elzė Pociūtė
2010-06-10 09:00:00

6 keisčiausi mitai apie „Coca-Cola“
Mitas: „Coca-Cola“ puikiai valo langus, WC bei automobilių variklius

Tai bene pats seniausias mitas apie „Coca–Cola“. Žmonės kalba, kad gėrimas gerai valo langus, purvą ir tualetų bei automobilių variklių apnašas. Amerikoje netgi sklandė gandas, kad policijos pareigūnai gėrimą naudoja kraujui nuo kelio po įvykusių avarijų nuplauti!

Dėl sudėtyje esančios rūgšties „Coca-Cola“ gali būti naudojama įvairių daiktų valymui, tačiau paprasčiausias vanduo ar actas yra tokie pat veiksmingi ir be to – pigesni. Tas pats actas, kuris yra natūraliai rūgštus, kartais buityje naudojamas kaip valiklis. Tačiau tuo pat metu tai yra absoliučiai saugus maisto ingredientas, naudojamas marinavimui ar salotų padažams.
 
Mitas: „Cola“ gėrimas „tirpdo“ dantis

Teiginys, kad gėrimas „tirpdo“ dantis yra gerokai perlenktas. Juk žmonės gėrimą iškart išgeria ir nenaudoja jo burnos ar dantų skalavimui. Žmogaus dantys yra nuolatos skalaujami seilių, kurios padeda švelninti ir mažinti gėrimų ar maisto rūgšties poveikį emaliui. Be to, „Coca–Cola“ gėrime valgomosios rūgšties yra labai nedaug, kaip ir vaisių sultyse ar pasukose. Šie produktai nėra pakankamai rūgštūs, kad pakenktų organizmui – žmogaus natūrali skrandžio rūgštis yra stipresnė. Žinoma, jei dantys nuolatos bus veikiami rūgščių, jie dėl cheminių reakcijų gali sunykti, bet tai nutiktų vartojant bet kurį gėrimą, turintį rūgšties, pavyzdžiui, apelsinų ar citrinų sultis.

Mitas: „Coca-Cola“ gėrime yra daug konservantų ir dirbtinių kvapiųjų medžiagų

Tai yra labai paplitęs mitas, tačiau jis visiškai neatitinka tikrovės. Dar 1886 metais Pembertono išrastoje „Coca-Cola“ gėrimo formulėje nebuvo jokių konservantų bei dirbtinių kvapiųjų medžiagų. Formulė išliko nepakitusi iki šių dienų. Dabar gaminamą gėrimą sudaro prisotintas angliarūgšte vanduo, cukrus, karamelė, kofeinas, fosforo rūgštis ir natūralios kvapiosios medžiagos. Aromatui ir skoniui suteikti naudojamos taip pat natūralūs ingredientai priemonės – augaliniai ekstraktai, vanilė ir pan.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Ar mėgstate Coca-Cola?
Taip, visuomet ją geriu ir nemanau, kad ji nekenksminga.
59 (10.69 %)
Ne, aš jos nemėgstu.
106 (19.2 %)
Retkarčiais išgeriu, tačiau esu įsitikinusi (-ęs), kad ji kenksminga.
299 (54.17 %)
Kokia nuotaika - tą ir geriu.
88 (15.94 %)

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ramas
2013-02-25 19:01:21
Cola skanu,gerciau ir toliau jai galeciau :D Geriau kokius 5 metus,faktishkai kasdien po 2L,del dantu pletkai,tikrai nieko blogiau mano dantim nepasidare,vat del cukraus tai ziauru,vos neysigijau diabeto na ir priaugau 40kg virsvorio...O atsisakyti colos,kuo daugiau geri,tuo sunkiau...Dabar pora menesiu beveik negeriu,i savaite 2L,ir tai ne visada,tad po truputy krenta svoris,cukrus kraujyje susireguliavo...Tad cola gerti galima,bet proto ribose,sakyciau i savaite 0.5 buteliukas tikrai nieko neuzmush ar neistirpdys dantu :D :D
@
2013-02-25 16:26:22
Coca- Colos propoganda :D Pardavinejo savo vaistinej, jam po ranka buvo kokainas, kuris buvo legalus medikamentas. Todel nenuostabu, kad tapo populiarus :) Ir tai yra faktas, kad siame gerime buvo kokaino
Mindaugas
2013-02-25 12:20:18
Dar cola padeda nuo viduriavimo ir nuo kosulio