• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Energijos gėrimai: ko nepapasakos etiketė?  1 

2009-02-28 00:00:00

Energijos gėrimai: ko nepapasakos etiketė?
Eli.lt; Jupiterimages nuotr.
Juk kartais gyvenime pasitaiko akimirkų, kai nuosavos jėgos beviltiškai išsenka, o darbų galo vis dar nematyti. Ne vienam tada į pagalbą atskuba saldūs gazuoti energijos suteikiantys gėrimai. Keletas gurkšnelių – ir jau esi pasirengusi naujiems žygiams. Tik ar visada toks gėrimas į naudą tavo organizmui? Sužinok, ką nuslepia šių tonikų etiketės!


1. Energiniai gėrimai stimuliuoja protinę veiklą. Todėl jie – tiesiog nepakeičiami pagalbininkai per sesiją, spaudžiant darbo terminams ar rengiant svarbias ataskaitas. Į visų šių gėrimų sudėtį įeina kofeinas. Vienuose jo daugiau, kituose – mažiau. Kofeinas išties stimuliuoja smegenų veiklą.


To nėra etiketėje. Norint iš tiesų pajusti energinio gėrimo poveikį, jo reikėtų išgerti bent 3 buteliukus. Tačiau net patys gamintojai rekomenduoja apsiriboti 1-2 buteliukais per dieną. Nebe naujiena, kad kofeinas pakelia kraujospūdį, taigi didesnis kiekis šių gėrimų gali būti ypač pavojingas žmonėms, sergantiems širdies ligomis. Be to, didelės dozės kofeino sukelia pripratimą, kaip ir kiekvienas stimuliuojantis preparatas sekina nervų sistemą. Jis taip pat skatina skysčių išsiskyrimą. Todėl gerai paplušėjus sporto salėje energiniai gėrimai ypač pavojingi – organizmas ir taip netekęs daug skysčių, o šie gėrimai dehidratuoja dar labiau.


2. Energiniai gėrimai pagerina širdies veiklą. Taurinas – aminorūgštis, kurioje yra sieros. Reklaminiuose gėrimų bukletuose kartais teigiama, esą siera kaupiasi raumeniniame audinyje ir tuo pačiu pagerina širdies raumens darbą. Taurinas – itin vertinga organizmui medžiaga. Ja papildomi daugelis pieno mišinėlių kūdikiams, kadangi ji skatina galvos smegenų, akies tinklainės vystymąsi, padeda formuotis imunitetui.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mega
2009-03-16 22:51:33
sutinku, jog jie yra ganėtinai pavojingi - juk jie ne tik energizuoja, tačiau tuo pačiu ir graužia skrandį.. Yra sintetiniai. Aš vietoj energetinės sintetikos mieliau renkuosi tonussan - augalinės kilmės maisto papildą, kuris ir energizuoja ir žvalima ir mieguistumą vaiko itin efejtyviai, kai reikia dirbti ar intensyviai mėgautis - išgeri ryte, kaip maisto papildą įprastą, ir kimbi į dienos darbus - wuhu!