• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip apsipirkinėti, kad sulieknėtume ir sutaupytume?

Autorius: Eli.lt
2013-09-03 15:00:00

Kaip apsipirkinėti, kad sulieknėtume ir sutaupytume?
Eli.lt
Besilaikant dietos tikrai nesinori lankytis prekybos centre ir pirkti maistą... Juk neretai akis užkliūva už taip mėgiamų saldainių, menkaverčių užkandžių ar pusgaminių. Siūlome keletą naudingų patarimų, kurie padės nusipirkti tik tai, ko iš tiesų reikia - tiek jūsų, tiek ir jūsų piniginės formos tikrai bus dailesnės!

Pirkinių sąrašas

Besilaikant dietos, pirmiausia, reikėtų susidaryti mitybos planą ir apsipirkti laikantis jo, jeigu perkate maistą šeimai, tai pasitarkite su jais, ką gaminsite ir valgysite. Geriausia apsipirkti savaitei ar bent 3 dienoms į priekį, o likusį laiką parduotuvės venkite. Jeigu norite, galite maistą pirkti internetu, dietologai teigia, kad tai ženkliai sumažina impulsyvių pirkinių tikimybę.

Neapsipirkinėkite stresinėje situacijoje

Niujorke gyvenanti ir dirbanti dietologė Katherine Brooking savo klientams pataria niekada neiti į parduotuvę susierzinus, pavargus, patiriant stesą - šios būsenos skatina ir emocinį valgymą, ir emocinį pirkimą. Jeigu nepavyksta išvengti apsipirkimo suirzus, tai pažadėkite sau nusipirkti vieną sveikesnį gardėsį, pavyzdžiui, vietoje ledų rinkitės liesą jogurtą ir keletą vaisių, kuriais jį paskaninsite.

Užkąskite prieš apsipirkinėjant

Prieš einant apsipirkti suvalgykite lėtai virškinamą ir daug energijos teikiantį produktą, pavyzdžiui, javainių batonėlį ar sėlenų dribsnių su liesu pienu ir vaisiais. Jausitės sočiau, nekils ranka prisikrauti daugybės bereikalingų ir menkaverčių produktų, kuriuos sučiaumotumėte vos grįžus namo.

Rinkitės stumdomą vežimą, o ne pirkinių krepšelį

2011-aisiais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad žmonės, kurie apsipirkimui renkasi pirkinių krepšelį labiau linkę pirkti menkaverčius užkandžius, saldainius, traškučius ir pan. Mokslininkai mano, kad daugiau raumenų jėgos reikalaujantis krepšelio nešimas mus skatina ieškoti greito pasitenkinimo, savęs apdovanojimo. Taip pat, jeigu apsiperkate nešiodamiesi krepšelį, tai laisva ranka lengvai pasiekiate tik tuos produktus, kurie yra jūsų pilvo bei krūtinės lygmenyje - kaip taisyklė, parduotuvių lentynos išplanuotos taip, kad šiose vietose guli brangūs, tačiau menką mitybinę vertę turintys produktai.

Skaitykite etiketes

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus