• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Karvių pienas žmonėms gali būti nuodingas  3 

Autorius: Vincentas Sakas
2011-10-13 17:20:00

Karvių pienas žmonėms gali būti nuodingas
123rf.com
Gamta karvių pieną sukūrė ne žmonėms, o veršiams, bet ir veršiai nėra tokie kvaili, kaip žmonės, nes kelis mėnesius jo pagėrę, pradeda ėsti žolę.
 
 Tuo tarpu žmonės yra vieninteliai visoje žemėje, kurie geria kitiems gyvūnams sukurtą pieną. Nors žmogus laiko save protingiausia būtybe žemėje, mitybos atžvilgiu dauguma gyvūnų yra daug daugiau išprusę nei vidutinis vartotojas. 

Tiesa, būtų dar pusė bėdos, jei žmonės vartotų nepasterizuotą pieną, kaip tai darė daugelį metų, nes pasterizuotas pienas pakeičia struktūrą ir taip tampa nuodingesnis.

Pasterizuotas pienas sukelia chroniškas ligas

Kas atsitinka, kai pienas yra pasterizuojamas? Pasterizavimo procesą išrado L.Pasteur, kuris taip pat yra bakterijų ir mikrobų teorijos autorius (jis teigia, kad daugelį ligų sukelia bakterijos ir mikrobai). Kad sunaikintų piene esančias bakterijas, pieno pramonė jį pasterizuoja (kaitina pieną iki 70-80° karščio).
 
Šio proceso metu pasikeičia pieno struktūra. Pasterizavimas pieno cukrų, kitaip žinomą kaip laktozę, paverčia į beta-laktozę, kuri yra daug greičiau įsisavinama ir to rezultatas – staigus gliukozės padidėjimas kraujyje ir po to sumažėjimas, dėl kurio greitai pajuntamas alkis. Tai ypač žalinga diabetikams. Netikite, pamėginkite puode pakaitinti gyvą varlę iki 70-80° karščio bent minutę ir pamatysite, kas iš jos liks...

Svarbiausia, kad pasterizavimas pakeičia piene esančio kalcio formą ir jis nėra įsisavinamas. Taigi, mitas, kad vaikams augant jų kaulams reikia kalcio ir jo galima gauti iš pieno, yra sumanytas tik pačių pieno gamybos pramonininkų.
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Renata
2011-11-21 00:32:33
Absurdiškas straipsnis. Gėdytumėtės tokius viešinti.
Nijole
2011-10-27 10:30:30
Palyginimas tikrai nekoks,bet karves pienas tikrai skirtas tik jos vaikui-verseliui.Valgydami musu pramones pagamintus pieno produktus isigyjame daug visokiu ligu,bet,kadangi jos letines,todel is karto pasekmiu nematome.Kazeinas,esantis karves piene-pagrindinis faktorius,sukeliantis skydliaukes veiklos sutrikimus.Dr.NormanV.Volker puse simtmecio studijavo liauku sistemas ir tai patvirtino.
Lina
2011-10-17 17:20:24
Gal nevertėtų lyginti pieno ir varlės? Nusivyliau tokiu straipsnio rašymo stiliumi, keista kad nesugebama atsieti faktų nuo asmeniškumų ir keistų palyginimų.