• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Pasaulio virėjų olimpiadoje lietuviai tikisi medalių
Autorius: Culinary World Cup
2010-11-25 11:28:00

Lietuvos geriausiųjų virėjų komanda antrąkart varžysis pasaulio virėjų olimpiadoje. Į lapkričio 20-24 dienomis Liuksemburgo parodų centre LUXEXPO vyksiančią „Pasaulio virėjų taurę 2010” (“Culinary world cup 2010”) keliaujanti lietuvių komanda „Gintarinis aljansas“ yra nusiteikusi pergalėms.  

Esame nusiteikę puikiai kiekvienam iš pasirodymų ir tikimės parsivežti vieną iš medalių“, ? teigia Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos (LRVVK), organizavusios komandą „Gintarinis aljansas“, prezidentas Stanislav Kizenevič. Komanda jau dalyvavo prieš dvejus metus Erfurte vykusioje „Pasaulio virėjų taurėje 2008” ir parsivežė diplomą, bet šįkart yra pasirengusi kopti aukščiau ketvirtosios vietos.


„Romantika – tokia šių metų tema, pagal kurią turėsime ne tik gaminti patiekalus, bet ir papuošti bei apšviesti stalą. Ketiname įdėti bijūnų, juk tai lietuviška gėlė. Stalo dekoravimas turi būti švelnus, kadangi patiekalai bus ryškūs“,  – pasakoja komandos kapitonė, visų laikų geriausia Lietuvos virėja vadinama Aldona Gečienė. – Naudosime lietuviškas daržoves: morkas, cukinijas, moliūgus, tačiau reikės ir uoto, aštuonkojų bei kitų ne nacionalinių produktų. Kiekviena komanda per olimpiadą pristato temą atitinkantį banketinį meniu, vegetariškus patiekalus, penkis patiekalus restoranams, kulinarinę skulptūrą, tifūnus (mažus konditerijos kepinukus) ir keturių rūšių užkandžius. Taigi raiškos galimybių daug, yra įvairiausių būdų nustebinti komisiją“. 


Aldona Gečienė turi jau yra parsivežusi 17 medalių iš Maskvoje vykstančios kulinarinės parodos „Kremliaus taurė“. Kiekvienos tokios pasaulinės virėjų varžybos yra nauja patirtis ir vis didesnės ambicijos. Pasaulinėje virėjų olimpiadoje yra galimybė varžytis ne tik su komanda, bet ir individualiai. „Paveikslai ir gėlės iš kruopų, daržovių drožinėjimas, karamelinės skulptūros, ? tai tik dalis kulinarinio meno šakų. Kiekvienas šefas turi savų privalumų, tad gali pademonstruoti juos individualiai“, ? sako Aldona Gečienė.


 Nacionalinėje komandoje „Gintarinis aljansas“ mūsų šalį atstovaus penki virėjai: Aldona Gečienė, Rūta Šiušienė, Vytautas Samavičius , Honorata Lyndo ir Natalija Krasauskienė. Inividualiose rungtyse dalyvaus dar keturi lietuviai: šiemet „Lietuvos geriausio virėjo 2010” titulą laimėjęs Deivydas Praspaliauskas, taip pat Darius Dobrovolskas, Halina Višnevskaja bei Liucija Makovska. Visą Lietuvos virėjų kelionę į olimpiadą remia „Santa Maria“, todėl susidomėjusieji olimpiada galės sekti naujienas bei pamatyti įdomiausių patiekalų nuotraukas interneto tinklalapyje „Santamaria.lt“. 


Pasaulio virėjų taurė 2010” yra vienuoliktosios tarptautinės kulinarinio meno ir įrengimų parodos „EXPOGAST“ dalis. Apie 2300 virėjų iš 51 šalies šiemet pristatys pasaulio kulinarinį meną visuomenei. Paroda ir virėjų olimpiada vyksta LUXEXPO parodų centre Liuksemburge. Šiemet ji žada būti kaip niekada spalvinga ir nustebinti tūkstančius lankytojų
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus