Arijų ir improvizacijos mišinys apleistoje bažnyčioje - „Barokas dabar“
Autorius: Birutė Asevičiūtė
2011-06-09 10:34:00

Adomo Jablonskio nuotr.
Kultūros naktį „Tebūnie naktis“ autentiško grožio apleistame Šv. Marijos ramintojos bažnyčios kieme turėsime unikalią progą išgirsti barokines arijas, skambančias šiuolaikiškai. Impulsyvumu, improvizacija ir tapybiškumu pasižymintis Barokas atsiskleis šiandieniniame kontekste: arijų atlikimas klasikine bei džiazine maniera, laisvos vokalo ir šokio improvizacijos arijų temomis.

Pirmoje koncerto dalyje 22 val. susijungs dvi vokalinės mokyklos ir laikmečiai. LMTA studentės Karolina Glinskaitė (klasikinis vokalas), Simona Smirnova (džiazo
vokalas) ir pianistas Joris Sodeika bandys surasti klasikos ir džiazo sąlyčio taškus.
Senovinės Baroko arijos bus pagrindas laisvai improvizacijai. Impulsyvi ir įmantri improvizacija nuolatos balansuos tarp stilistinių ribų, taip stebindama klausytoją naujais fragmentais bei netikėtomis vokalinėmis spalvomis.

Antrojoje koncerto dalyje (nuo 23 val.) – Girmantės Vaitkutės (džiazo vokalas), Birutės Asevičiūtės (fortepijonas) ir Rūtos Butkus (šokio improvizacija) menų sintezės projektas. Naujai interpretuojamos Barokinės kompozicijos, alsuojančios senove, susijungs su šokio improvizacija – tai Rūtos Butkus refleksija į senovinę muziką šio laikmečio pulsacijoje.

Šv. Marijos ramintojos bažnyčia – vėlyvojo Baroko pavyzdys. Bažnyčios interjeras buvo sunaikintas Antrojo pasaulinio karo metu, bet išlikęs autentiškas fasadas traukia turistų ir praeivių dėmesį ir šių dienų.

„United voices“ projektas „Barokas dabar“, tai noras atkreipti dėmesį ne tik į apleistas Baroko bažnyčias, bet tuo pačiu atnaujinti klausytojo santykį su senovine muzika, surasti sąlytį tarp šiandienos realijų ir istorijos.

Koncertai vyks birželio 18d. 22 val. ir  23val. Šv. Marijos ramintojos bažnyčios kieme (Savičiaus g. 15). Renginio partneris – LR programa „Klasika“.