„Kruvinajai Meri“ sukako 75 metai
2008-12-02 00:00:00

"Gamma" nuotr.

Didžiosios depresijos metais sukurtas alkoholinis kokteilis mini savo 75 metų sukaktį.

Niujorke gruodžio 1-ąją dieną buvo pažymimas „Kruvinosios Meri“ jubiliejus: Times skvere vyko renginys, kurio metu miesto gyventojai ir svečiai galėjo užsisakyti šį kokteilį už 1933-ųjų metų kainą - 99 centus, praneša NBC.

Pomidorų sulčių, degtinės ir, pagal skonį, kitų sudėtinių dalių kokteilį dar 3-ajame XX amžiaus dešimtmetyje Paryžiuje sukūrė prancūzų barmenas Fernandas Petiotas, aptarnavęs tokius žymius rašytojus kaip E. Hemingvėjus ir F. Scotas Fitzgeraldas. F. Petioto atvykimas į JAV sutapo su sausojo įstatymo atšaukimu ir Didžiosios depresijos pradžia šioje šalyje.

Persikėlęs į JAV F. Petiotas sukūrė dabartinį gėrimo variantą, kuris iš pradžių vadinosi „Raudonas kokteilis“ (žodis „kruvinas“ tuometinei JAV valdžiai pasirodė pernelyg rėžiantis ausį). Tačiau po kurio laiko šis gėrimas pradėtas vadinti dabartiniu – „Kruvinosios Meri“ vardu.

Beje, vardą Meri kokteilio pavadinime reikėtų sieti ne su XVI a. Anglijos karaliene Marija Tiudor, o su padavėja Meri, tais laikais dirbusia Čikagos bare „Bucket of Blood“.