„Lietuvos daina“ pripažinta „Trys milijonai“
Autorius: LNK
2011-01-17 11:48:00

LNK nuotr.
Antruoju Lietuvos himnu LNK eteryje tituluota daina „Trys milijonai“, kurią atliko Deivis, Merūnas ir Ramūnas Difartas.

„Tris milijonus“ 2000-aisiais metais sukūrė Marijonas Mikutavičius, Andrius Kauklys, Marius Narbutis ir Darius Vaičiulis. Tai - kūrinys, tapęs Lietuvos sporto pergalių simboliu ir iki šiol lydi visus svarbiausius sportinius įvykius.

Pirmosios vietos laimėtojams atiteko pagrindinis laidos „Lietuvos daina“ prizas - 30 tūkstančių litų.

Antrojoje vietoje liko „Laužo šviesa“, kurią sudainavo Ilja Aksionovas ir Iljos mokytojos Vitos Pimpienės mokinys, 9 metų dainininkas iš Visagino - Ernestas Brazovskis. 

Trečiąją vietą užėmė lyriškoji „Nida“ , atlikta „Studenčių“ ir Pauliaus.

Komisijos ir žiūrovų nuomonės išsiskyrė. Žiūrovai daugiausia atidavė „Žemėj Lietuvos“, kurią dainavo  roko grupė „Thundertale“.

Iš viso per projektą „Lietuvos daina“ žiūrovų ir komisijos teismui buvo atiduota per šimtą kūrinių, labiausiai mėgstamų šalyje.

Į finalą pateko ir dėl geriausiojo vardo kovojo dešimt žinomų šalyje kūrinių. Tai - „Žemėj Lietuvos”, kurią atliko roko grupė „Thundertale“, „Trys milijonai“ (Deivis, Merūnas, R. Difartas), „Ant kalno mūrai”   („Rebelheart“),  „Mamai” (Ilja Aksionovas), „Aš labai myliu savo mamą“ (Stano ir grupė „Džimba“), „Laiminga diena” (Eglė Jurgaitytė), „Nida“ („Studentės“ ir Paulius), „Pokštas“ (Vilija) ir „Akimirką šią” (E. Anusauskaitė ir R. Kirilkinas). Legendinę „Laužo šviesą” sudainavo naujas talentas, Iljos Aksionovo mokytojos Vitos Pimpienės mokinys, 9 metų dainininkas iš Visagino - Ernestas Brazovskis, kuriam talkino Ilja. 

Finalinės laidos komisijos jaunųjų flange dirbo radijo laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė, žurnalistas Ramūnas Zilnys, maestro Vytauto Kernagio dukra Eglė Kernagytė, ŽAS narys Linas Zareckas – Choras ir TV laidų vedėjas  Jonas Radzevičius. Vyresniajai kartai atstovavo viešųjų ryšių specialistas Artūras Baublys, aktorius Dalius Mertinas, muzikos prodiuserė Laima Lapkauskaitė, režisierius Alvydas Šlepikas ir renginių organizatorė Nijolė Ruzgienė.