Onkologinio ligoniuko Kęstučio noras – vėl lakstyti su draugais
Autorius: TV3
2009-12-22 13:34:00

TV3 nuotr.
Kaip ir pernai, taip ir šiemet gražia tradicija tapusi TV3 ir SEB banko inicijuojama „Išsipildymo akcija“ kviečia padėti onkologiniams ligoniukams. Ši klastinga liga dažnai palaužia ne vieną suaugusį, tačiau 12-metis Kęstutis sugeba optimizmo suteikti net nuo jo nesitraukiančiai mamai.

„Jei ne Kęstutis, jau seniai būčiau palūžusi. Jis mane vis guodžia, tai geresniais tyrimų rezultatais, tai dideliu noru pasveikti“, – susijaudinusi sako Rita.
Prasidėjo viskas visai netikėtai. Birželio pabaigoje staiga pradėjusio karščiuoti berniuko sveikata nesikeitė dvi savaites. Gydytojai gydė nuo anginos, įtarė inkstų uždegimą, sepsį... Tik atsidūrus Santariškių klinikose Vokietijos ir Austrijos specialistai įvardijo ligą. Diagnozė tėvus pribloškė – rugpjūčio viduryje Kęstučiui nustatė agresyvios formos limfinės sistemos ketvirtos stadijos piktybinį vėžį. Pirmasis chemoterapijos kursas praėjo sunkiai, nes vaiko organizmas po šešių savaičių karščiavimo buvo visiškai nusilpęs. Kęstučiui skirtas ir antras chemoterapijos kursas, o tolesnis gydymas priklausys nuo organizmo atsparumo ir bendros būklės.

Kęstučio tėtis dabar pensininkas, mama turi invalidumo grupę ir puse etato dirba vienoje iš Joniškio parduotuvių. Šeimoje, be ligoniuko, užaugo dar du sūnus. Šiuo metu vėluojant pašalpoms ir išmokoms, šeimoje susiklostė sudėtinga finansinė situacija. Nors gydymas nemokamas, dėl chemoterapijos atsirandantys šalutiniai negalavimai reikalauja papildomų išlaidų. Vaistai taip pat brangūs, o kur dar kelionės į Vilnių... Šeimos mašina sena, todėl tėvai Kęstutį vežioja su skolinta. Kaimynai, artimieji, klasiokų tėveliai parėmė šeimą, tačiau tai tik menka suma, palyginus su tuo, kiek jiems dar prireiks išlaidų.

Ištverti šį skausmą mamai padeda tik vaiko optimizmas. Jei ne jo nuplikusi galvytė, tai net neįtartum, kad jis serga. Ligoninės psichologas taip pat stebėjosi jo tikėjimu ir puikia nuotaika. Silpnumo valandėlėmis Rita guodžia sūnų, jog ji taip norėtų perimti jo skausmą, tačiau jis jai tik atsako: „Mama, tu neatlaikytum.“

Vyresni sūnūs, deja, padėti negali, patys bando kaip nors kabintis į gyvenimą.

„Šeimynai tikrai labai reikia pagalbos. Tėtis neturi darbo, mama gauna tik minimumą. Labai pravesrtų finansinė parama“, – prasitaria Kęstučio auklėtoja Vida Ramanauskienė sužinojusi, kad berniukas taps vienos iš „Išsipildymo akcijos“ ypatingų istorijų herojumi.

Kęstučiui ir dar šešiems šia itin sunkia liga sergantiems, labdaros projekte dalyvaujantiems vaikams labai reikalinga reabilitacija po sunkių chemoterapijos kursų.

„Po gydymo kurso pirmą kartą reabilitaciją skirs valstybė. Tačiau, be abejonės, vaikams reikia daugiau teigiamų emocijų ir jėgų. Todėl labai svarbu padėti jiems su šeima išvykti prie jūros, atgauti jėgas sanatorijose“, – sako Kęstučio gydytoja VUVL Pediatrijos klinikos Onkohematologijos skyriaus darbuotoja Valentina Daugelavičienė.

Paaukoti „Išsipildymo akcijos 2009“ specialių istorijų herojams galite skambindami arba siųsdami SMS žinutes su žodžiu VAIKAMS trumpaisiais numeriais 1890 – auka 2 litai, 1891 – auka 5 litai arba 1892 – auka 10 litų.

Daugiau informacijos apie aštuntąją „Išsipildymo akcijos 2009” istoriją ir Kęstučio vargus sužinosite šio vakaro TV3 žiniose – 18.45 val. ir 21.40 val.

„Išsipildymo akcija“ kviečia padėti Kęstučiui ir jo šeimai bei kitiems mažiesiems onkologiniams ligoniukams.