Stiprus imunitetas – geriausia apsauga nuo bet kokio gripo
Autorius: SPA
2009-05-04 00:00:00

Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus rekomendacijas, kaip saugotis nuo naujo tipo gripo viruso, maisto papildų gamintojai pabrėžia, kad stiprus žmogaus imunitetas yra geriausia apsauga nuo bet kokio gripo ar ūminių kvėpavimo takų infekcijų.

„Vaistinėse yra kuo įvairiausių ir įvairioms amžiaus grupėms skirtų veiksmingų maisto papildų imunitetui stiprinti. Kas juos vartoja, jau yra sumažinę riziką, kad prikibs virusas, tačiau tuo pasirūpinti nevėlu ir dabar, kadangi kiaulių gripo plitimo perspektyvos ir trukmė visiškai neaiškūs“,  sako Savigydos pramonės asociacijos (SPA) vykdomasis direktorius Edvinas Butkus.

Paprastai imunitetui stiprinti skirtų maisto papildų pavadinime yra žodžio dalis „imuno“ ar pan., tačiau geriausia, jei jų ieškantis pirkėjas pasikonsultuos su gydytoju arba vaistininku.

Prieš metus atliktas tyrimas parodė, kad daugiausia Lietuvos gyventojų – beveik pusė jų - maisto papildus renkasi kaip tik organizmui stiprinti ir energijos trūkumui kompensuoti.

„Tenka apgailestauti, kad Sveikatos apsaugos ministerija savo rekomendacijose kalba apie muilą ir vienkartines nosines, tačiau neprimena žmonėms jų pačios atsakomybės rūpintis savo imunitetu – tiek šios grėsmės akivaizdoje, tiek apskritai“, pastebi E. Butkus.

Savigydos pramonės asociacija (SPA)
www.savigydosasociacija.com