Tyrimas: raudonai vilkinčios moterys vyrus veikia kaip magnetas
2008-10-29 00:00:00

"Gamma" nuotr.

Ročesterio universitete (JAV) atliktas tyrimas atskleidė, kad raudonos spalvos drabužiais vilkinčios moterys vyrams atrodo gražesnės ir patrauklesnės. Tyrimo autoriai teigia, kad moterų polinkis rengtis raudonai yra susijęs su pirminiais instinktais, siejančiais spalvą su seksu, rašo dienraštis „Daily Telegraph“.

Nustatyta, kad moterys, demonstruojančios skaisčiai arba tamsiai raudonos spalvos apdarus, dažniau kviečiamos į pasimatymus, o joms asistuojantys vyrai paprastai linkę joms išleisti daugiau pinigų.

Ročesterio universiteto tyrėjai daugiau nei 100 vyrų (dauguma iš jų buvo paskutiniojo kurso studentai) rodė „vidutiniškai patrauklių“ jaunų moterų nuotraukas. Po to jų buvo paprašyta įvertinti šių moterų grožį, pranešti, kokias iš jų labiausiai norėtų pabučiuoti ir su kuriomis pasimylėti.

Kai kurios nuotraukos buvo su įvairių spalvų – raudonos, pilkos, žalios ir baltos – krašteliais. Rezultatai atskleidė, kad net ir tais atvejais, kai nuotraukoje buvo ta pati moteris, vyrai ją vertino kaip gražesnę tais atvejais, kai nuotraukos rėmeliai buvo raudonos, o ne kitos spalvos.

Kitose nuotraukose buvo matyti moterys su įvairių spalvų palaidinukėmis. Ir vėl raudonai spalvai buvo suteikta pirmenybė. Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad vyrai pasirengę išleisti dvigubai daugiau tai pačiai merginai, jeigu ji yra apsirengusi raudonos, o ne mėlynos spalvos drabužiais.

Pasak tyrimui vadovavusio psichologijos profesoriaus Andrew Ellioto, nors „raudonasis ženklas“ gali būti visuomenės, nuo seniausių laikų siejusios meilę su raudona spalva, „išradimas“, šio reiškinio kilmė gali būti siejama su kur kas primityvesnėmis biologinėmis priežastimis.

Pastebėjęs, kaip atskirus primatų patinus traukia raudoną spalvą demonstruojančios patelės, mokslininkas sakė, kad automatinis reagavimas į raudoną spalvą gali būti labai gilių biologinių tendencijų, susiklosčiusių per evoliucijos eigą, išraiška.

Tyrimo, kurio rezultatai paskelbti žurnale „Journal of Personality and Social Psychology“, autoriai taip pat padarė prielaidą, kad raudonai vilkintys vyrai moterims taip pat atrodo patrauklesni.