"Užupio Monmartrai" kviečia susipažinti su jaunųjų dizainerių darbais
2008-07-15 00:00:00

"Gamma" nuotr.

Visą š.m. liepos mėnesį UMI organizuojamas renginių ciklas "Užupio Monmartrai" kviečia miesto gyventojus ir svečius artimiau pažinti menininkus, bendrauti, išmokti kurti ir, žinoma, pajusti užupietišką dvasią. Į keturias savaites trunkantį renginių ciklą buvo pakviesti ne tik Lietuvos menininkai, bet ir kūrėjai iš Gruzijos, Norvegijos, Suomijos, Šveicarijos, Latvijos, renginių metu demonstruojamos menininkų darbų parodos, rengiami performansai, diskusijos, koncertai.

Šį liepos 17 dienos vakarą (nuo 21 val.), UMI kviečia susipažinti su jaunaisiais kūrėjais - kostiumo dizaineriais, kurie pristatys savo kurtus darbus, drabužių kolekcijas, taip pat specialiai užupiui dedikuotus - Užupiečio kostiumus. Jaunieji menininkai iš Vilniaus Dailės Akademijos, Vilniaus dizaino kolegijos pasidalins mintimis apie užupio kepėją, užupio dvasininką, užupio paprastą gyventoją, daktarą, gaisrininką ar menininką. Vakaro metu bus parodytos 6 kolekcijos, madų vakaras bus "paskanintas" video projekcijomis, gyva muzika, kuri persipins su DJ sukamomis plokštelėmis. Puikus priedas - vakarėjanti gamta ir bohemiškas UMI kiemelis.

Vakaras skirtas ne tik jaunimui, būtinai atvykite, palaikykite jaunuosius menininkus, pasigrožėkite ir gerai praleiskite laiką!

Renginys nemokamas.


Renginio metu galėsite išvysti šias kolekcijas:

Dovilės Visockaitės kolekcija - VDK
Kolekcija kurta architekto Gaudi tema. Drabužis atkartoja Gaudi organines formas, raštus, tampa tarsi "iš gamtos". Dovilė nagrinėja Gaudi architektūrą, kuri, pasak jos, "tobulai suprojektuoti pastatai "aprengti" iš gamtos pasiskolintomis faktūromis, spalvomis, gyvastingomis linijomis", kurią pritaiko savo kolekcijai, rūbui, kuris taip pat aprengia žmogų, jį papildo, pagyvina, sukuria charakterį. Moteris tampa "Gaudi moteris", ji tampa fatališka, mįslinga, paslaptinga. Rūbu atsigręžiama į gamtą, jos formas, kurios yra organiškos, bioniškos. Parinkti audiniai - trikotažas su šilku, linas, džinsas, vilna.

Linos Bartkutės kolekcija - VDK
Dizainerė perdirba panaudotus daiktus. "Kažkada žmonės siuvo antklodes ar rūbelius iš skiaučių dėl didelio skurdo, tik tada niekas dar nemąstė ir nežinojo kaip tai naudinga mūsų žemei" - pasakoja Lina. O dabar visi serga ekologija ir tai vis labiau ir labiau tampa madinga. Taigi išvada - bomžiškumas =ekosąmoningumas=naujausias mados klyksmas".
Paimamas charakteringas bomžo siluetas, priemonės - mezgimas ir skiaučių naudojimas, tik išdidinama, įterpiama ir kitokių medžiagų, naudojamas ne tik audinys, bet pvz. ir plastmasė, kitos įvairios medžiagos, kurios nelabai naudojamos drabužiams. Masyvūs krepšiai, rankinės, ilgos pirštinės iš visa ko, ką randame konteineriuose, kas jau nenaudojama.

Eva Baliul - VDA (kuriamos 2 kolekcijos)
Kolekcija kuriama taip pat ekologine tema. Pasak dizainerės, žmogus labai stipriai veržiasi į gamtą, todėl jos greitai ir gali nebelikti. Tačiau dizainerė gvildena utopinę svajonę - gamta išliks, išgyvens, tik ji prasiverš ir atras kitas terpes, naujas erdves. Kurdama kostiumą, gamtos augimą ir prasiveržimą dizainerė atskleidžia per faktūras, įvairias drabužio detales. Kuriamas futuristinis kostiumas.
Antroji Evos kolekcija - kuriami Užupiečio kostiumai.

Rūta Sakalauskaitė, Rūta Putramentaitė - VDA
Kuriama Užupio gyventojų darbužių kolekcija.

Asta Brindzaitė, Aliona Bogdanova ir Rasa Mekuškaitė. VDA
Kolekcija "Jos atgimsta!.." - išraiška ekologijos tema. Dizainerės kuria savotišką manifestą - kolekciją. Dizainerės sunerimę dėl didelio gamtos užterštumo, kuris skverbiasi net į giliausius užkaborius, apima orą, žemę ir vandenį. Prie naujų gyvenimo sąlygų turi taikytis visa augalija ir gyvūnija.
Gali atsirasti net nauji gyviai puikiai prisitaikę prie naujų sąlygų ir "bumerangu" atsigręžiantys į žmogų. Jie išlystų iš gelmių, mūsų neištirtos, bet paveiktos erdvės. Ne su jais reikia kovoti, tačiau atsigręžti kiekvienam į save. Žvelk tiksliai ir giliau, pamatyk šiukšlę, kurią išmetei bet kur. Jos atgimsta!...
Viską siejame su žmonių veikla bei floros ir faunos atoveiksmiu. Sukurdamos įsivaizduojamos, galbūt jau artimos, ateities modelį, kai žmogaus darbai dėl atsakomybės stokos ar nežinojimo keičia žemės ir vandens gyvybę. Kuriame kostiumus, tarsi ateities filmui, remiamės gamtos formomis jas interpretuodamos. Kiekvienos dizainerės gyviai skirtingi, taip jos siekia pabrėžti didelę neigiamą užterštumo grėsmę įvairioms gyvybės formoms. Naudosime įvairias polietileno plėveles, sintetines medžiagas, vielas, popierių, sunkiai suyrančias šiukšles, daigtus, kurias išgausime baugias formas ir keistas faktūras. Transformuosime pačią žmogaus, kaip individo, figūrą. Šie gyviai bandys įvairiais gestais, riksmais išreikšti save, bus skelbiamas "naujųjų" atėjimas.