• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Cezario pjūvio operacijos pliusai ir minusai  12 

Autorius: Eli.lt
2009-06-20 08:01:00

Cezario pjūvio operacijos pliusai ir minusai
Jupiterimages nuotr.
Kaip ir kiekviena operacija, Cezario pjūvio operacija turi ir teigiamas, ir neigiamas puses. Suprantama, ši operacija svarbi, kai dėl kokių nors sąlygų gimdant natūraliais takais gresia pavojus motinos ar vaisiaus gyvybei. Todėl, kai yra medicininių indikacijų Cezario pjūvio operacijai, apie minusus kalbėti neverta.


Diskutuoti kas geriau, o kas blogiau galima tik tuomet, kai pasirinkimas tarp Cezario pjūvio operacijos ir natūralaus gimdymo yra daugiau ar mažiau lygiavertis.


Dažnai sakoma, jog gimdyti Cezario pjūvio pagalba - greitas ir neskausmingas būdas. Manoma, kad ir vaikas, ir mama išvengia gimdymo kančių, todėl šiai operacijai teikiama pirmenybė. Žinoma, operacija atliekama nuskausminus. Tačiau skausmas po operacijos yra kur kas stipresnis ir trunka daug ilgiau nei po gimdymo natūraliais takais. Net po tarpvietės plyšimo ar įkirpimo gimdant natūraliai, skausmas būna mažesnis nei po operacijos.


Pati operacija trunka trumpiau nei natūralus gimdymas, tačiau režimo apribojimai po jos trunka kur kas ilgiau. Atsibudimas iš narkozės, pjūvio pilvo sienoje gijimas, netekto kraujo atsigaminimas, didesnė infekcinių komplikacijų tikimybė, problemos su pieno atsiradimu, judėjimo apribojimas, draudimas kelti kūdikį, imti jį ant rankų kai jis verkia – visa tai labai apsunkina gimdyvės gyvenimą po Cezario pjūvio operacijos. Sveikdama po operacijos, mama ilgai negali pati pasirūpinti naujagimiu, todėl bent jau pirmąjį mėnesį geriau susirasti auklę arba pasirūpinti kieno nors iš suaugusių artimųjų pagalba.


Neginčytinas operacijos minusas – psichologinė gimdyvės būsena, kuri aiškinama hormonų pusiausvyros sutrikimu. Organizmas negauna signalo apie praėjusį gimdymą, todėl atsiranda netikrumo ir neteisingumo jausmas. Be to, gimda mažėja ne taip greitai kaip po natūralaus gimdymo, ypač jei moteris naujagimio nemaitina krūtimi.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ee
2010-09-24 23:33:18
Man dare neplanuota CP- gelbejo mane ir vaikeli. Tik uz CP. Dziaugiuosi, kad taip gavosi. Siaip turetu buti moters reikalas rinktis kaip gimdyti. Po naturalaus gimdymo problemos kiek visokiu blogybiu: slapimo nelaikymo, isnire klubai, plyse viskas kas tik begali, lytinis gyvenimas - be kurio abejoju ar isliks seima.
Jei apie naturaluma, tai normaliom salygom zmones isvis tiek ilgai negyventu, tiek kudikiu vaiku ir gimdyviu neisgyventu.
Edita
2010-06-18 17:31:57
Labuka :-) As irgi UZ Cezari. Pries 7 metus ekstra tvarka nakti operavo, o per pietus laksciau po skyriu, nesiojau savo leliu :-) Nesamones raso, tikrai taip neskaudejo. Nebijokit to Cezario. Jei kam norisi naturalaus gimdymo - prasom, bet nesmerkime tu, kurios nori Cezario. Nepastebejau, kad mano vaikinukas butu kazkoks kitoks. Puikiai bendrauja tiek su vaikasi, tiek su saugusiais, na tikrai kol kas jokiu atsilikimu ar nukrypimu nepastebjau. Tfu, tfu, tfu...
Vitalija
2010-02-16 17:14:09
Sveikuciai...nezinau kaip kam ,o man pries 4 metus dare Cezario operacija db laukia tas pats,nes gyd.pasake jog kliniskai siauras dubuo.Baimes jokios ar kokio nerimo po operacijos ar jos metu neturejau.Viska girdejau ,bet nieko nemaciau gan idomu buvo aisku vaika atnese kita diena nes pirmaja krete drebulys po narkozes ir kad ten ziaurei skaudetu taip nebuvo.Savaites nereikejo ir jau namuose buvau...Ir jokiu pagalbiniu ranku nereikejo su viskuo puikiai susitvarkaiu pati..