• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gimdymas be skausmo  3 

Autorius: pagal Medicine.astrostar.ru
2010-07-27 16:06:00

Gimdymas be skausmo
Jupiterimages nuotr.
Nuomonė, kad skausmas ir kančia – neatsiejama gimdymo dalis, jau paseno. Kad gimdymas – veikiau ne kančia, o sunkus darbas, sutaria tiek natūralaus gimdymo šalininkai, tiek tie, kurie linkę pasirinkti medikamentinį nuskausminimą. Ne veltui anglų kalboje net pats žodis „labour“ reiškia ne tik gimdymą, bet ir fizinį darbą.

Filmuose ir grožinėje literatūroje aprašomus gimdymus visada lydi kankinamas, pragariškas skausmas. Situaciją dar labiau įaudrina draugės ir giminaitės, kurios savo pareiga laiko papasakoti būsimai gimdyvei, kaip jos pačios kankinosi gimdymo metu. Taip nuo pat pirmųjų nėštumo mėnesių įteigiama, kad gimdymas – tai kažkas neišpasakytai baisaus. To rezultate baimė neapleidžia nėščiosios iki pat gimdymo termino. O juk būtent baimė, įtampa, skausmo laukimas ir baimė net kelis kartus sustiprina skausmą.

Greta baisių istorijų apie gimdymo skausmus tikriausiai teko girdėti ir pasakojimų apie gimdymą be skausmo. Kodėl ši patirtis tokia skirtinga?

Esmė tame, kad kai kurios moterys prasidėjus sąrėmiams pradeda džiūgauti: juk tuoj tuoj pamatys savo mažylį! Patį stipriausią skausmą jos pajunta tik per paskutiniuosius sąrėmius, o stangos joms – tiesiog „sunkus darbas“. Įrodyta, kad jei moteris gimdymo metu nusiteikusi ramiai, jos nuotaika puiki, tai ir organizmas pradeda gaminti daugiau laimės ir pasitenkinimo hormonų – endorfinų, kurie sušvelnina skausmingus pojūčius.

Taigi visų pirma norint įveikti gimdymo baimę rekomenduojama daugiau kalbėti su tomis moterimis, kurios apie gimdymą pasakoja kaip apie lengvą ir džiaugsmingą įvykį. Toks bendravimas padės susikurti pozityvią nuotaiką, kuri savo ruožtu palengvins gimdymo skausmus.

Be to, iš anksto atsakingai ruošiantis gimdymui galima pasinaudoti ne vienu skausmo palengvinimo metodu.

1. Visų pirma gimdymas neturėtų jums tapti nežinia. Ruoškitės jam, rinkite informaciją, domėkitės kiekvieno gimdymo etapo ypatumais. Žinant kas su jumis vyksta bus lengviau ištverti skausmingus pojūčius.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
giedre
2010-08-16 16:38:03
jei jau taip baisu,galima gimdyti su nuskausminimu,net saremiu nejausit.
giedre
2010-08-16 16:36:15
tikra tiesa,visu pirma nereikia klausyti kitu,juk kiekviena skausmo savoka suprantame savaip,jauciame ji taip pat skirtingai.
2010-08-06 13:36:45
Prisiklausiau aš istorijų, kad nieko baisaus tas gimdymas ir kažkaip visai nebijojau sakiau, parėksiu ir praeis ir būtent todėl, kad taip pozityviai buvau nusiteikusi, prasidėjus sąrėmiams gavau siaubingą šoką, nes skausmas buvo toks kad atrodė jog plaučius išrėksiu, jau keli metai po to praėjo ir vėl laukiuosi, dabar jau laaabai laaabai bijau gimdymo........