• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gimdymas vandenyje: ar tikrai natūraliau?  2 

Autorius: Happywoman.ru
2012-01-10 10:40:00

Gimdymas vandenyje: ar tikrai natūraliau?
Dreamstime nuotr.
Ne paslaptis, kad dažnai gimdymo namuose moterys susiduria su personalo abejingumu. Todėl ne viena būsimoji mama ieško alternatyvų klasikiniam „ligoninės“ gydymui – taip tikisi ne tik palengvinti kūdikio atėjimą į pasaulį, bet ir susilaukti daugiau dėmesio iš gimdymą prižiūrinčių asmenų. Netradicinius gimdymo metodus praktikuojantys medikai žada gimdymą paversti įsimintinu įvykiu visai šeimai, maksimaliai užtikrindami gimdyvės dvasinį komfortą.

Vienas populiariausių alternatyvaus gimdymo metodų – gimdymas vandenyje. Tai anaiptol ne nauja idėja. Jau tris dešimtmečius prancūzų akušeris M.Odenas tikina, kad gimdymas vandenyje yra natūralesnis, artimesnis gamtai. Juk, kaip žinia, visą nėštumo laikotarpį vaisius plaukioja mamos įsčiose būtent vandenyje.

Natūralumo klausimas

Tačiau vertėtų nepamiršti, kad nėra nė vienos archajiškus papročius išlaikiusios genties, kurios nariai praktikuotų gimdymą vandenyje. To taip pat nedaro nė viena sausumoje gyvenančių žinduolių rūšis, nors gyvūnai, kaip žinia, kur kas artimesni gamtai nei žmogus. Be abejo, delfinai ir banginiai jauniklius atsiveda vandenyje, tačiau kaip tik vanduo, o ne sausuma, ir yra jų gyvenamoji aplinka.

Daugelis gydytojų laikosi nuomonės, kad gimdymas vandenyje yra vis dėlto žmogui nenatūralus. Nepaisant to, jis praktikuojamas daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje. Labiausiai toks gimdymo būdas paplitęs Didžiojoje Britanijoje: ten yra netoli 80 gimdymo namų su specialiais baseinais, kuriuose gimsta apie 20 tūkstančių vaikų.

Vadovaujantis M.Odeno teorija, kūdikiui pereinant iš vienos skystos terpės į kitą nesusidaro slėgio šuolis, todėl jo smegenys mažiau traumuojami. Šiltas vanduo savo ruožtu padeda atsipalaiduoti gimdyvei, dėl to sąrėmiai tampa lengvesni, gimdymo laikas sutrumpėja. Todėl tenka vartoti mažiau narkotinių nuskausminamųjų preparatų, kurie gali pakenkti kūdikiui.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to ineta
2012-12-27 16:58:12
Ineta, kokioje klinikoje gimdei vandenyje? Kokios sąlygos ir atmosfera?
ineta
2012-01-27 02:30:06
msno mazylis (jam dabar 2men) gime vandenyje :) sekesi puikiai,nereikejo manes traukti ant gimdymo lovos jokios..(nors galejau islipti jei buciau norejusi,kadangi lova buwo uz metro nuo vonios) sekantis waikeli gimdysim taip vonioje :)