• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gimdymo baimės faktorius  2 

2009-02-27 00:00:00

Gimdymo baimės faktorius
Fitpregnancy.com, Jupiterimages nuotr.

Mintyse jau pieši kraupius skausmingo gimdymo vaizdus? Bijai, kad gimdant kas nors negero nutiks tau ar kūdikiui? O gal jau visas tuntas bičiulių aiškina, jog tavo klubai siauri ir tikrai neišvengsi Cezario? Beveik visos nėščiosios išgyvena panašius jausmus, ypač jei gimdys pirmą kartą. Kai kurių baimės būna tokios stiprios, kad išties gali pakenkti sklandžiai nėštumo eigai.

Kai moteris perdėtai baiminasi, tai trukdo jai pasimėgauti nėštumu ir kūdikio laukimu. Tai gali paveikti jos santykius su partneriu bei padidinti pogimdyminės depresijos riziką.

Nuolatinė baimė nėštumo metu gali sukelti nemigą, valgymo sutrikimus, galvos skausmus, aukštą kraujospūdį, susilpninti imunitetą. Jei moteris gyvena nuolatinėje streso būsenoje, tai gali sukelti gimdymo komplikacijas ir tikrai padidina Cezario pjūvio tikimybę. Ypač besibaiminančios nėštukės rizikuoja pagimdyti pirma laiko, jų kūdikiai gali gimti mažesnio svorio.

Kas skatina baimę?

Gimdymo baimė turi netgi savo specifinį pavadinimą – tokofobija. Ne visose šalyse vedama statistika, kiek nėščiųjų išgyvena šią baimę, bet Švedijoje atlikti tyrimai parodė, kad tokofobija kamuoja net apie 10 procentų nėščiųjų.

Baimės priežasčių apstu. Kai kurioms moterims ją sukelia nugirstos ar per televizorių matytos sunkaus gimdymo istorijos, kai gimdymo skausmas ir galima rizika dramatizuojama tiesiog iki begalybės.

Danijos mokslininkai pastebėjo, kad gimdymo baimė gali būti susijusi ir su moters socialine aplinka. Jie nustatė, kad labiausiai gimdymo bijoti linkusios jaunos, neturinčios darbo, žemo išsilavinimo ir mažai su žmonėmis bendraujančios moterys, ypač jei jos rūko ir yra silpnos sveikatos. Taip pat rizikos grupei priklauso moterys, kurias ankstesniais nėštumais kamavo paniška baimė, depresija, tos, kurios yra patyrusios seksualinę prievartą, jaučia nepilnavertiškumo kompleksą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Eva
2009-02-27 22:38:49
Nežinau, kas konkrečiai gresia, bet traukiant vakuumu tikrai padidėja visokių traumų rizika. Tik tiek kad ir tą vakuumą juk naudoja ne šiaip sau - matyt, rizika nieko nedarant daug didesnė būtų...
?
2009-02-27 08:49:08
Man tai idomu, kaip buna, kai vaika istraukia vakuumo budu....Ar tada nepadideja vaiko smegenu traumavimo galimybe?