• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Motinos tragedija: jos pienas tapo nuodu naujagimei  2 

2009-02-12 00:00:00

Motinos tragedija: jos pienas tapo nuodu naujagimei
"vakarozinios.lt" info.

Kai Nataša Clarke pirmą kartą paėmė ant rankų savo naujagimę, ji jautė pasididžiavimą. Mergaitė Ava atrodė nuostabi ir buvo tai, apie ką buvusi "Vogue" manekenė visą gyvenimą svajojo.

Natašos nėštumas buvo normalus, o gimdymas lengvas. Moteris begalo džiaugėsi, kad praėjus vos dienai po gimdymo galėjo grįžti namo su dukrele ant rankų. Tačiau per šias kupinas laimės valandas atsiskleidė šiurpi tiesa.

Ava gimė su genetiniu nukrypimu, vadinamu methylmalonic acidemia (MMA). Tai reiškė, kad mažylės kūnas negamino fermento, ardančio baltymus. Besilaukiant Natašos organizmas ardė baltymus už vaisių, tačiau savarankiškai mažytis Avos kūnelis negalėjo susidoroti su jokiu baltymu. Net jos mamos pienas mažylei buvo mirtinas, kadangi naujagimės organizme paskleidė rūgštis ir kitas nuodingas medžiagas. Laiku nesuteikus gydymo tokia būklė priveda prie komos, galvos smegenų nukrypimų ir mirties. Tuo metu Avos tėvai ir vyresnysis brolis apie naujagimės būklę nieko nežinojo...

Kai mergaitei buvo trys dienos, ji liovėsi normaliai valgyti. Sunerimusi mama kreipėsi į akušerę, bet ši moterį nuramino. Tačiau motiniškas instinktas nerimo - kitą dieną Nataša vėl kreipėsi pagalbos. "Aš pasakiau, kad Ava prastai valgo. Mažylė nereagavo į garsus, o jos kūnelis atrodė nuolat įsitempęs. Akušerei pamatavus temperatūrą, paaiškėjo, kad ji vos siekė 35 oC. Supratau, kad tai rimta", - pasakoja Nataša. Mergaitė buvo skubiai nugabenta į ligoninę.

"Gydytojai leido Avai vaistus, o ji net nekrustelėjo. Daktarai klausinėjo, ar mūsų su vyru nesieja giminystės ryšiai... Žinoma, ne. Tada mažylei pradėjo leisti antibiotikus, kad bent kiek pakeltų jos kūno temperatūrą. Sėdėjau šalia ir tikėjausi, kad ji pasveiks", - baisiausius išgyvenimus prisimena Nataša.

Tuo metu Nataša negalėjo ir pagalvoti, kad jos pienas Avai tapo nuodais...

Tuo tarpu mergaitės būklė sparčiai blogėjo. "Kai paklausiau gydytojo, ar mano dukra mirs, jis atsakė: tikėjausi, kad manęs to neklausite...Aš netekau žado".

Amoniako kiekis Avos organizme 50 kartų viršijo normą. Tai buvo ženklas, kad jos kūnas buvo nuodijamas šalutinių produktų, sukurtų nesuskaidyto baltymo. Skubiai reikėjo vaistų, kurie išvalytų mergaitės kraują ir sumažintų amoniako kiekį jame. "Esu įsitikinusi, kad ji būtų išgyvenusi, jei būtų laiku gavusi vaistų", - sako Nataša. Tačiau po kelių valandų gauti medikamentai nepadėjo. Nenuleidę rankų gydytojai stengėsi išgelbėti Avos gyvybę, tačiau visos pastangos buvo bevaisės.

Tyrimai parodė, kad Avos smegenys nebefunkcionuoja. Gydytojai pasakė, kad turės atjungti gyvybę palaikančius aparatus.

"Paklausėme, kiek Ava galės išgyventi be aparatų. Gydytojai atsakė, kad apie valandą. Tačiau Ava buvo su mumis dar 12 valandų... Paskutiniąsiąs valandas ji buvo užsimerkusi. Slaugės atnešė mums fotoaparatą ir mes ją fotografavome. Taip pat atkirpome sruogelę plaukučių, pasidarėmė rankyčių ir kojyčių atspaudus. Kai laikiau ją ant rankų, ji atsimerkė ir pažvelgė tiesiai į mano akis. Po akimirkos Ava mus paliko... Jai buvo tik penkios dienos..."

"Aš norėčiau apsikeisti su ja vietomis, - ramiai sako Nataša, - Nėra nieko baisesnio, kaip matyti savo vaiką mirštantį". Avai simptomai pasireiškė pirmosiomis gyvenimo dienomis, nors dažniausiai liga diagnozuojama trejų ar vyresnio amžiaus vaikams. Atidžiai prižiūrimi vaikai, sergantys MMA , išgyvena.

Po Avos mirties Nataša su vyru sužinojo, kad MMA sukėlė abiejų tėvų perduotas genas, nors tikimybė susirasti partnerį, kuris turės tokius pačius pažeistus genus tėra viena iš 50 tūkst. Tikimybė, kad Natašos ir Grant'o vaikai gims nesveiki itin didelė - viena iš keturių.

Todėl vėl pastojusi Nataša su baime laukė 17 savaičių, kad galėtų sužinoti vaikelio būklę.

"Žinojau, kad net jeigu mažylis sirgs MMA, jam bus laiku suteikta pagalba. Laimei, kūdikis buvo visiškai sveikas...", - šypsodamasi sako Nataša.

Austinui dabar 11 mėnesių...

 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
baisu
2009-02-24 22:41:19
net apsiasarojau...as savaji irgi per plauka isgelbejau. Auga graziai, bet kasdien su baime ziuriu. Po tokios patirties ne vienas ramiai nebemiega
Rūta
2009-02-13 12:03:39
einja sau ziauru.. visa laime kad antras vaikelis gime sveikas;]