• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Placenta – valgyti ar sunaikinti?  9 

Autorius: Moters Savaitė
2012-05-03 10:51:00

Placentos valgymo tradicija turi ir savo pavadinimą – placentofagija. JAV vis labiau populiarėja praktika placentą sudžiovinti, sutrinti į miltelius, sudėti į kapsules – tokias, kaip įprasti vitaminai ar maisto papildai. Jos atiduodamos gimdyvei ir ši gali sėkmingai gerti jas kartu su maistu. Manoma, kad tokia placentos valgymo mada pasikartoja maždaug kas keletą dešimtmečių, kai pasigirsta aktyvių raqginimų vėl grįžti kuo arčiau gamtos. Kol kas mokslinių įrodymų, kad placenta būtų kuo nors naudinga žmogaus organizmui, nėra. Faktai, kad kai kurioms moterims išties suvalgius placentą sustiprėja laktacija, daugeliui mokslininkų asocijuojasi labiau su placebo efektu nei su realiu poveikiu: jei moteris tiki, kad placenta suteikia ypatingos energijos ir palengvia pieno išsiskyrimą – tai ji taip ir suveikia. Taip, joje yra gana daug geležies, vitamino B-12 ir kai kurių hormonų, tačiau to yra ir kitose mėsos rūšyse. Tiesa, vegetarės gimdyvės turi ir savo argumentą: placenta – tai vienintelė mėsa, kurią galima valgyti nieko nenužudžius.

Kalbas apie placentos valgymą pastaruoju metu ir vėl išprovokavo ir Holivudo aktorė January Jones. Ji prisipažino, kad pernai rugsėjį pagimdžiusi sūnų Xander, vartojo savo placentos miltelius – bėrė jų į žolelių arbatas. Manoma, kad pastaruoju metu vis labiau populiarėjančią placentos valgymo madą į Holivudą atnešė ekscentrišku elgesiu pagarsėjęs Tom Cruise. Esą jis, greta kitų su žmonos Katy nėštumu ir gimdymu susijusių keistenybių, kaip, pavyzdžiui, gimdymas tylomis, parekomendavo jai suvalgyti placentą.
Tie, kurie ryžtasi placentą suvalgyti kaip įprastą mėsą, tikina, kad jos skonis – visai kaip galvijų kepenų. Vadovaujantis kelis tūkstantmečius skaičiuojančiomis placentos valgymo tradicijomis kinijoje rekomenduojama ją ruošti pagardinus imbieru, citrina ir jelapeno pipirais. Kinai mano, kad placentoje esama gyvybės energijos či, taigi ji stiprina tiek vyrų, tiek moterų imunitetą, gydo nuo įvairių ligų, jaunina, skaistina odą.

3 psl.
BuvęsPuslapis 2 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Rima
2013-08-02 17:06:32
Apsivėmiau skaitydama....apie kažkokį placentos valgymą negali būti kalbos...fu fu fu
keista
2013-07-20 16:06:04
va Jums ir XXI a. mados. Ko tos mamos tik neprisimasto, klaiku skaityti.
gerda
2013-05-01 00:11:37
Straipsnis gana idomus....bet trūksta žodžių skaitant straipsnį su klaidomis.