• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

5 dalykai, kurių verta išmokyti iki 1 metų

Autorius: Happywoman.com.ua
2012-03-16 12:37:00

5 dalykai, kurių verta išmokyti iki 1 metų
Freedigitalphotos nuotr.
Pirmaisiais gyvenimo metais kūdikis susidomėjęs pažindinasi su jį supančiu pasauliu ir... su pačiu savimi. Jam įdomu viskas: ir nauji žaisliukai, ir tai, kas vyksta aplinkui, ir tai, ką jis pagaliau gali padaryti pats, be niekieno pagalbos. Kaip tik šiek gebėjimai leidžia patirti ir pirmąsias išdidumo bei pasitenkinimo savimi akimirkas. Juk jis jau tiek daug moka ir gali!

1. Užimti save

Manote, tik jums kartais norisi pabūti vienai? Specialistai tikina: kūdikiui nuo pat pirmųjų gyvenimo metų taip pat reikia šiek tiek vienatvės, laiko su savimi. Iš viso – 10-15 minučių per dieną. Patys mažiausieji tuo metu tyrinėja, ką mato aplinkui, kiek didesni išmėgina barškučių garsą, stato kaladėlių bokštą. Tačiau vieną kūdikį palikite tik tada, kai jis ramus, rado sau užsiėmimą. Jei pradėjo verkti, tučtuojau grįžkite į kambarį – jam reikia jūsų!

2. Nulipti nuo lovos

Neverta pernelyg saugoti savo mažojo nenuoramos jei jis imasi aktyviai išnaudoti stabilius aplinkoje esančius daiktus kaip treniruoklius. Tiesa, visko numatyti neįmanoma. Taigi kuo anksčiau pamokysite atsargumo – tuo geriau. Mažylis greitai priropoja prie lovos krašto rizikuodamas nukristi? Nelaikykite jo, o parodykite, kaip saugiai nulipti nuo lovos – iš pradžių atsisukant į lovos kraštą užpakaliuku, tada nukeliant kojas ant grindų. Keletas treniruočių – ir jis tikrai išmoks!

3. Pasikviesti mamą

Kaip mažylis praneša, kad jam reikia mamos? Veikiausiai verksmu. Tačiau vos tik jis ims tarti pirmuosius skiemenis – be verksmo galima puikiausiai išsiversti. Paprašykite namiškių, kad jie, žaisdami su kūdikiu, jus vis aiškiai pašauktų: „Mama!“ Ir iš karto ateikite. Kūdikis netrukus suvoks: nebūtina verkti kad mama pasirodytų kambaryje.

4. Suprasti žodį „negalima“

Kad mažylis ramiai reaguotų į draudimus, jų neturėtų būti pernelyg daug. Būkite griežta tada, kai kūdikis siekia ko nors pavojingo – elektros lizdo, viryklės, lango. Daiktus, kurių tiesiog nenorite duoti kūdikiui, geriau paslėpkite. Jei nuolat kartosite žodį „negalima“, kūdikis greitai nustos į jį reaguoti. Arba draudimą suvoks kaip žaidimą: iš pradžių jus provokuos, o paskui juoksis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus