• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl pradinukas nenori į mokyklą?  3 

Autorius: pagal ShkolaZhizni.ru
2010-10-21 11:36:00

Kodėl pradinukas nenori į mokyklą?
Jupiterimages nuotr.
Rugsėjo pirmosios skambučio aidas nutilo jau senokai, jūsų mokinukas jau spėjo priprasti prie mokyklos kasdienybės ir rutinos. Bet štai vieną rytą ar vakarą ima ir pareiškia: nebenoriu eiti į mokyklą. Jūs puolate įtikinėti jį, kad mokykla – tai nuostabi vieta, kur įgyjama žinių, susirandama naujų draugų, atsiskleidžia talentas ir visa kita. Deja, tai – tik tušti moralai, taip ir nepasiekiantys jūsų atžalos sąmonės.

Padėti savo mažajam galėtumėte visų pirma išklausiusi jo nusiskundimus. O toliau kelias aiškus: sudarome nepasitenkinimo mokykla priežasčių sąrašą ir bandome šias problemas spręsti. Praverstų ir apsilankymas pas mokyklos psichologą ar kitą kompetentingą specialistą.

Ir vis dėlto kas dažniausiai tampa pradinuko nenoro eiti į mokyklą priežastimi?

Per didelis krūvis

Penkios-šešios pamokos mokykloje, 4-5 valandos namų darbų ruošos, kasdieniai užsiėmimai būreliuose vaiko organizmą gali nualinti žaibo greitumu. Tereikia keletą dienų iš eilės miegoti 1-1,5 valandos trumpiau nei įprastai, ir vaiko atmintis susilpnėja, jam darosi sunkiau sukoncentruoti dėmesį, taigi smunka ir jo darbingumas. Susikaupęs nuovargis gali išprovokuoti ir nervų protrūkius ir, žinoma, atsisakymą eiti į mokyklą.

Ką daryti? Sudarykite protingą dienos režimą. Jūsų užduotis – užtikrinti vaikui ramų miegą 9-10 valandų per parą, sveiką maistą ir pakankamą fizinį aktyvumą gryname ore. Renkant papildomas užduotis pirmenybę vertėtų teikti sporto būreliams, kur jūsų vaikas galės išlieti susikaupusią energiją ir patenkins savo aktyvaus judesio poreikius.

Konfliktas su mokytoju

Geroji mokytoja jau pirmosiomis savaitėmis virto tikra pirmokėlių ar antrokėlių genties tirone. Iš mokyklos parėjęs jūsų stropuolis nepaliauja guostis, kad mokytoja juos išvadino avinų banda, kvailiais, tinginiais ir kitais visai nepedagogiškais epitetais. Nenuostabu, kad įžeidimai, žeminimai, bauginimai ir panašūs nepriimtini metodai, kurių vis dėlto griebiasi kai kurie mokytojai, ilgam atbaido vaikus nuo meilės mokyklai. Galbūt kaip tik jūsų vaikas papuolė į mokytojos nemylimiausiųjų sąrašą? Ypač jei jis – judrus, hiperaktyvus, arba atvirkščiai – lėtas, flegmatiškas?

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
adele
2013-11-28 23:18:04
man labai gaila vaikų,kurie yra atstumti tiek moytojų,tiek klasiokų.Kodel vaiką už pasistumdymus tempia pas psichologus,o kuris nešiojasi peilį kišnėje tiesiog užglaisto,kad nesužinotu direktorė ar soc.darbuotojas???
LAURYNAS
2013-11-28 23:03:52
man sunku mokykloje,nes klasiokai iš manęs juokiasi.Sunkiai sekasi mokslai,pati mokytoja stato sieną tarp manęs ir klasiokų.Man 9 m.Man atrodo,kad mokytoja manęs negirdi,bet elgesį pamato.
Lukrecija
2012-05-12 15:19:16
Na vaikas turetu lankyt mokykla kaip gali nelankyt mokyklos
na man taip pat yra buve kad nejau mokykla
nes bijojau.vaiku
ir tai patyčios man 14metu
ir visada tyčiojasi iš manes