• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paauglių dvasinės vertybės. Ar yra tokios?  2 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-09-06 08:00:00

Paauglių dvasinės vertybės. Ar yra tokios?
Jupiterimages.com

Šiandien viešajame transporte manęs neapleido mintys apie žmonių mandagumą. Paauglys per visą autobusą bėgo nuo keleivių kontrolės, stumdydamas visus, kurie buvo šalia, mat jo kuprinė, kabanti jam ant pečių, užima pakankamai nemažai vietos. Jam pabėgti pavyko, išbėgo iš autobuso tarsi vikrus zuikis, po savęs palikęs šleifą: nemandagumo, netakto ir nekultūros.


Tuomet ėmiau mąstyti kas kaltas dėl vaikų mandagumo stokos. Ar tokios savokos kaip pagarba, auklėjimas bei disciplina yra atsinešamos iš namų? O gal mokyklos pedagogai turėtų vaikus mokyti elgtis kultūringai ir mandagiai?

 

Apie teises ir pareigas


Teisės ir pareigos. Tai dvi savokos, kurios realiame gyvenime, viena su kita ypatingai kertasi. Kodėl auganti karta vis labiau sureikšmina savo teises ir pamiršta pareigas? Jie vis kartoja, kad gali kreiptis į asmenis, kurie atsakingi už nepilnamečių apsaugą, apkaltinti tėvus už pliaukštelėjimą per sėdynę ar pakeltą balsą, tačiau jie dažnai pamiršta pareigas, tokias kaip mandagumas bei pareiga vyresniajam ar nuolankumas. Vaikai gina savo teises mokyklose kumščiais, tačiau pamiršta greta esančią pareigą neskriausti jaunesniųjų ar bendraamžių bei nepamiršti, jog visi yra lygūs ir vienodi. Vaikai lengva ranka įsigija cigarečių arba kvaišalų bei juos vartoja, o sudrausminti jau ir baisu darosi – paaugliai agresyvūs ir neprognozuojami. Tad kas dėl viso šito kaltas? Pamėginkime paanalizuoti susidariusią situaciją bei apžvelgti esančią padėtį mūsų šalyje.

 

Kas formuoja požiūrį į gyvenimą?


Mokyklų pedagogai bei socialiniai darbuotojai tvirtina, jog tam tikrus pamatus bei požiūrį į gyvenimą vaikai atsineša iš savo namų, kuriuose jie mato tėvų pavyzdį bei elgesį. Dažnai vaikai, iš asocialių šeimų mokykloje elgiasi agresyviai, stumdosi, mušasi bei skriaudžia silpnesnius ar labiau pažeidžiamus, o tokie, dažniausiai būna iš gerų šeimų, kuriose jie nemato smurto, girtuokliavimo bei pykčių.  Mokėti „pastovėti“ už save ir sugebėti rasti sau vietą po saule, galima išmokti. Tik tam reikia daug laiko.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to AK
2010-09-06 21:53:05
gerai, kad tu gavus (gavęs). Visi, kurie prieš 30 metų buvo tėvų diržais vanojami ir liko sušiktais homosovietikais be jokių pažiūrių, tik su košele vietoj smegenų, perplauta socialistinėmis sapalionėmis.
AK
2010-09-06 18:28:46
Kas kalti kad paaugliai "durniuoja"? Per šikną su diržu negavę.