• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paneigta 10 visiems žinomų "tiesų"  2 

Autorius: respublika.lt
2009-11-02 16:10:00

Paneigta 10 visiems žinomų
jupiterimages nuotr.
"The Times" tinklalapyje skelbiama ir paneigiama 10 klaidingų mitų, kurie mokyklose vaikams kalami į galvas.

Pirmasis mitas, kad Nobelio premijos laureatas Albertas Einšteinas (Albert Einstein) buvo blogas mokinys ir tik gaudavo blogus pažymius. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa, nes dėl susidariusios klaidingos nuomonės kalta tuo metu pasikeitusi mokinių vertinimo sistema. 1896 metais A. Einšteinas mokėsi ketvertais pagal penkiabalę sistemą, tačiau jai pasikeitus jo pasiekimai imti vertinti dvejetais.

Antrasis mitas skelbia, kad pelės mėgsta sūrį. Tai klaidinga nuomonė, nes pelės žymiai labiau mėgsta riešutų sviestą, saldžius produktus ir pusryčių dribsnius, o tai reiškia, kad net ir geriausio sūrio gabalėlį pelė nedvejodama iškeistų į šokoladą.

Trečiasis mitas, kurį paneigia "timesonline", teigia, kad Napoleonas (Napoleon) buvo žemo ūgio. Teigiama, kad šis mitas susiformavo dėl vieno klaidingo vertimo, paplitusio po visą pasaulį. Iš tiesų Napoleono ūgis siekė 170 centimetrų. XVIII ir XIX amžiuje toks ūgis vyrui buvo gana įprastas.

Ketvirtasis mitas teigia, kad elektros lemputę išrado Tomas Edisonas (Thomas Edison). Niekas negali ginčytis, kad T. Edisonas buvo vienas garsiausių ir produktyviausių išradėjų, tačiau už elektros lemputės idėją turime būti dėkingi tikrai ne jam. Tikrasis elektros lemputės išradėjas yra britas Jozefas Svonas (Joseph Swan).

Penktasis mitas skelbia, kad maži graužikai lemingai, neradę maisto, nusižudo. "timesonline" teigia, kad viename Volto Disnėjaus (Walt Disney) filme buvo parodytas būtent toks lemingų elgesys, tačiau gamtininkai teigia, kad iš tiesų jie niekada taip nesielgia.

Šeštasis mitas skelbia, kad skirtinguose pasaulio pusrutuliuose vandens sūkurys sukasi į skirtingas puses. Tačiau iš tiesų taip nėra, teigia "timesonline".

Dar vienas mitas teigia, kad žmogus išsivystė iš beždžionės, tačiau iš tiesų Čarlzas Darvinas (Charles Darwin) to nesakė. Jis teigė, kad žmonės ir beždžionės labai labai labai seniai turėjo tuos pačius protėvius.

"Timesonline" paneigia ir mitą, kad vikingai ant galvos nešiojo šalmus su ragais. Iš tiesų vikingai buvo laidojami su šalmais ir ragais, iš kurių gerdavo. Viktorijos laikais juos iškasę archeologai pagalvojo, kad jų šalmai yra su ragais.

Devintasis mitas skelbia, kad Kristupas Kolumbas (Christopher Columbus) manė, jog Žemė yra plokščia. "The Times" teigia, kad K. Kolumbas nežinojo, kokios formos yra Žemė, tačiau nebūtinai sakė, kad ji plokščia.

Dešimtasis mitas kalba apie tai, kad skirtingos liežuvio dalys atpažįsta skirtingus skonius. Mokslininkai pripažįsta, kad skirtingi skonio receptoriai atpažįsta skirtingus skonius, tačiau liežuvyje jie nėra taisyklingai išsidėstę atskirais ploteliais.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
...
2009-12-16 20:49:57
paneigia tuos faktus, bet logiskai nepaaiskina kodel paneigia! as irgi galiupaneigti, bet reikia sugebeti tai argumentuotai paaiskinti ;)
Melon
2009-11-02 23:00:44
Netikiu :)