• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sportas vaikams: ką rinktis?

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-03-17 14:00:00

Sportas vaikams: ką rinktis?
Photodisc.com nuotr.

Tėvai, norėdami išrinkti vaikui sporto šaką, pirmenybę teikia galimybei sportuoti namuose, kad jų mažoji atžala galėtų būti nuolat stebima ir saugoma. Tačiau daugelis neįvertina to fakto, kad treniruotės kolektyve pozityviai veikia bendrą vaiko vystymąsi.


Sporto klubo pasirinkimas – psichologinis aspektas. Kaip teigia psichologai, esti vaikų, kurie yra vienišiai. Tėvai turėtų jiems padėti ir pasiūlyti tokią sporto šaką, kurioje vyktų bendravimas su kitais panašaus amžiaus vaikais. Puikiai tiktų dziudo arba šiuolaikiniai šokiai.


Pasirinkti tinkamą sporto šaką yra labi sudėtinga, mat mažas vaikas dar tiksliai nežino ko nori, todėl tėveliai turėtų įvertinti vaiko temperamentą. Jeigu vaikas emocionalus, jam sunku bus užsiimti ta sporto šaka, kurioje reikalinga kantrybė, pastangos ir monotoniškas tokių pačių pratimų kartojimas. Prie tokių priskiriamas tenisas ir sportinė gimnastika, o komandinis sportas puikiai tiks ekstravertui, kuris galės jaustis kaip žuvis vandenyje. Šiais laikais gausu hiperaktyvių vaikų, tad jei Jūsų vaikas būtent toks, pasistenkite vengti sporto šakų, kuriose patirti traumas yra didesnė tikimybė nei kur kitur. Žinoma, hyperaktyvus vaikas nelipdys statulėlių iš molio, tačiau plaukimas – puikus sprendimas tiek mergaitėms, tiek berniukams.


Fizinis vaiko išsivystymas


Jei Jūsų vaikas turi antsvorio, neverta jo leisti į tokias treniruotes, kur reikia vikrumo ir lankstumo. Apkūniems vaikams puikiai tinka dziudo, plaukimas, lengvoji atletika, ledo ritulys arba regbis. Jei Jūsų vaikutis aukštas, turėtumėte pagalvoti apie krepšinio treniruotes arba tinklinį.


Sportas pagal amžių


3-6 metų vaikai turi mankštintis paprastais pratimais. Šiame amžiaus tarpsnyje negali būti jokios sunkiosios atletikos.


6-9 metukų vaikai sugeba atlikti tikslius judesius, jiems jau reikalingas asmeninis treneris, kuris nustatytų vaiko sugebėjimus. Jei vaikas iki šešerių metukų žaidė futbolą, tai dabar pats metas nustatyti kuo toliau jis galėtų būti – saugu, puolėju ar vartininku.


9 – 12 metų vaikučiai jau sugeba save įvertinti: arba jis palieka prieš tai mėgtą sporto šaką arba pereina į kitą ir ieško naujovių. Tačiau tyrimai rodo, kad dažniausiai būtent šiuo laiku vaikai randa savo vietą visam gyvenimui.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus