• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dėmesio išnuomojamas pilvas

2009-04-14 00:00:00

Dėmesio išnuomojamas pilvas
vakarozinios.lt info.

Vis dažniau indės išnešioja nevaisingų porų iš Europos ir Šiaurės Amerikos kūdikius. Užmokesčio jos gauna dešimt metinių atlyginimų ir taip užtikrina savo šeimų ateitį. Tai amoralumas ar abipusė pagalba?

Akankšos klinikos, niūraus betoninio pastato Anando, Vakarų Indijos miesto, šešėlyje prie vartų stovi karvė, šalia jos kiūto elgetų šeima. Viduje, laukiamajame, grūdasi basos moterys su margais sariais. Tarp jų laksto medicinos seserys baltais chalatais, ant sienų kabo kūdikių nuotraukos ir laikraščių iškarpos. “Pasaulio lopšys”, džiugiai skelbia antraštė. Akankšos klinika yra augančio vaisingumo turizmo pagrindinis tikslas Indijoje: vis daugiau susilaukti vaikų trokštančių klientų iš Europos ir JAV užsisako, kad indės išnešiotų jų kūdikius. Surogatinė motinystė, įskaitant visas medicinos paslaugas, kainuoja apie 7700 eurų. Europos šalyse, kuriose ji yra įteisinta, tektų pakloti mažiausiai 38 000 eurų.

Apyvarta

Anandas yra miestas su 150 000 gyventojų, dauguma jų verčiasi pienininkyste. Dr.Nayna Patel, 47 metų klinikos direktorė, 2003 m. padėjo moteriai, panorusiai išnešioti Anglijoje gyvenusios dukters kūdikį. Ji pagimdė dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtus kūdikius, savo genetinius anūkus. Tai buvo sensacija, nuskambėjusi visame pasaulyje. Šiandien gydytoja yra sudariusi sutartį su 45 surogatinėmis mamomis, 27 iš jų šiuo metu yra nėščios. Už savo paslaugas jos gaus 3200-4500 eurų, šioje vietovėje tai yra maždaug dešimt metinių atlyginimų. Klinikoje per pastaruosius 4 metus gimė daugiau kaip 60 kūdikių - dauguma klientėms iš Vakarų arba turtingoms indėms, gyvenančioms užsienyje. Kritikai kalba apie tai, kad moterys išnaudoja kitas moteris. Tačiau yra balsų, kalbančių apie sąžiningus sandorius ir abipusę pagalbą. Apytikriais skaičiavimais Indijos “gimdymo pramonės” apyvarta sudaro beveik 300 milijonų eurų per metus.

Alison

Alison Lawson, kosmetologė iš Velso, išbandė viską, tačiau nepavyko nė vienas dirbtinio apvaisinimo bandymas. Dirbtinis apvaisinimas pablogino Alison sveikatos būklę, todėl pora jau namuose pabandė rasti surogatinę motiną. D.Britanija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kurioje surogatinė motinystė yra įteisinta, tačiau nedaugelis moterų yra pasirengusios išnešioti kitų kūdikius. Joms neleidžiama imti užmokesčio, atlyginamos tik medicinos ir kitos išlaidos. Nors A.Lawson kreipėsi į keletą tarpininkaujančių organizacijų, tinkamos kandidatės rasti nepavyko. Galiausiai internete ji perskaitė apie Akankšos kliniką ir pasiryžo pabandyti paskutinį kartą. Po dešimties dienų jos kiaušinėliai bus apvaisinti sutuoktinio sperma, po dviejų dienų embrionai bus implantuoti į svetimą gimdą. Apie kitą moterį Alison žino tiek, kad jai 35-eri ir kad ji gyvena Ahmedabade.

Najima

Lawson palatoje, už užuolaidos, Jessica Ordenes kaip tik gauna kasdienę hormonų dozę. Ordenes, 40-metė jogos mokytoja iš JAV, tėvynėje septynerius metus ieškojo surogatinės motinos. Dvidešimtmetei po pirmojo gimdymo buvo pašalinta gimda, o vedybos su “gyvenimo meile” įvyko po daugelio metų. Šiandien Jessica mano radusi tinkamą savanorę - Najimą Vohrą, dviejų vaikų mamą. Prieš porą dienų susipažinusi su Jessica, ši iš susijaudinimo beveik nebemiega. Kaip dauguma čionykščių moterų, ji norėtų nuslėpti sandorį. Ji nesigėdijanti, ne, bet kaimynai jos nesuprastų - jiems tai atrodo “nešvarus reikalas”, jie yra įsitikinę, kad čia vyksta “amoralūs dalykai”. Tik nedaugelis žmonių Indijos kaime gali įsivaizduoti, kad moteris gali pastoti be sekso. Najima yra kilusi iš kaimo, esančio už 20 km nuo Anando. Su vyru, 12 metų dukra ir 7 metų sūnumi ji laikinai persikėlė į miestą, kad nuslėptų nėštumą nuo kaimynų. Jei nėštumas bus sėkmingas, Najima gaus apie 3500 eurų. Už tuos pinigus ji pirks mūrinį namą, investuos į vyro verslą ir apmokės vaikų mokslą. Bet ar Najimai širdis leis atiduoti gimusį kūdikį? Ji yra tuo tikra: “Jo net odos spalva nebus kaip mano, todėl man nebus sunku jį laikyti Jessicos vaiku”. Klinika pabrėžia, kad surogatinėmis motinomis gali tapti tik jau turinčios vaikų moterys, žinančios, kas jų laukia fiziškai. Be to, tada yra mažesnė tikimybė, kad tarp jos ir kūdikio užsimegs emocinis ryšys. Žinoma, Najima negali būti tikra, kaip jausis po gimdymo, rizika visada išlieka.

Sutartis

Visos surogatinės motinos Anande pasirašo sutartį, kuria įsipareigoja atsisakyti kūdikio. Būsimiesiems tėvams tai suteikia tikrumo. Tačiau kai kam tos sutartys atrodo abejotinos, nes daugelis moterų nemoka nei skaityti, nei rašyti. “Jei po gimdymo man bus liūdna, to neparodysiu, nes suprantu, kaip Jessica trokšta kūdikio”, - ilgai patylėjusi sako Najima. Indijoje, teigia ji, nevaisingumas yra tragiška lemtis. Išėjusi iš kabineto, J.Ordenes apkabina Najimą. Šalia jos yra vertėjas, bet moterims trūksta žodžių. Jų gyvenimai yra tokie skirtingi, kad jos nežino, nuo ko pradėti. Jessica pažada Najimai nėštumo metu ja rūpintis ir vadina ją savo angelu.

Kraitis

Kiekvieną savaitę į kliniką kreipiasi trys naujos moterys, norinčios tapti surogatinėmis motinomis. Laukiančiųjų sąraše nuolat būna įrašyta apie 150 porų. Klinikai yra svarbu apsaugoti būsimas motinas, todėl kandidates ji išsamiai išklausinėja, ar išnešioti svetimus kūdikius jų neverčia sutuoktiniai arba vyro tėvai. “Jei yra bent kibirkštėlė pasipriešinimo, aš ją pastebiu iškart”, - sako gydytoja. Per pietus daugelis iš “išnuomojamų motinų” susigrūda į mažą klinikų kambarėlį, kad atšvęstų kūdikio gimimą.

Tėvai

Rubina Mondal, buvusi banko tarnautoja, porai iš Kalifornijos pernai pagimdė mažąjį Brady. Visoje klinikoje buvo iškabintos jo ir trijų tėvų nuotraukos. Rubinos 8 metų sūnus Rajas turi širdies ydą, jai reikėjo pinigų jo operacijai. “Verge savęs niekada nelaikiau, - pabrėžia Rubina. - Mano požiūriu, tai buvo abipusė pagalba”. Dr.Patel ją suvedė su Karen ir Tomu, Karen susidraugavo su Rubina ir skambindavo jai kiekvieną savaitę. “Kai kas mano, kad nuvažiuoji į Indiją tarytum apsipirkti ir grįžti su kūdikiu, - prisimena Karen. - O juk buvo labai sunku. Vėliau viską papasakosiu Brady, nes norėčiau, kad jis pažinotų Rubiną”. Pora ketina tokiu pat būdu susilaukti dar vieno vaiko.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus